Savaitgalis Rygoje: ką pamatyti ir ką veikti?

Jeigu norite pasigrožėti nuostabiais architektūriniais šedevrais ir tuo pačiu išbandyti ekstremalias pramogas – nebūtina keliauti į tolimiausius pasaulio kampelius. Kaimynine šalis Latvija taip pat turi ką pasiūlyti lietuviams. Juolab, verta atsižvelgti į tai, kad susikalbėti su vietiniais bus paprasta, valiuta ta pati, o pasiekti sostinę galima vos per tris valandas su mašina iš Lietuvos vidurio. Ryga – nuostabi sostinė viliojanti įspūdingomis senamiesčio gatvelėmis!

 

Šventojo Petro bažnyčia įsikūrusi pačiame Rygos senamiestyje. Galima pakliūti į jos viršų ir pasigrožėti nuostabia panorama. Matosi didžioji dalis sostinės, tad tai gali būti pirmoji lankytina vieta, kuri padės susidaryti įspūdį apie sostinę.

Melngalvių rūmai pastatyti XIV amžiuje. Dažnai sakoma, kad šie rūmai, kurie kartais vadinami paprasčiau namu – gražiausias nekilnojamas turtas mieste. Deja, pastatas labai griūna, taigi reguliariai vykdomi rekonstrukcijos darbai. Naudinga prieš vykstant jo lankyti paprasčiausiai pasidomėti, ar galima šiuo metu patekti į vidų.

Rygos Šv. Petro bažnyčia

Rygos zoologijos sodas pagerins Jūsų nuomonę apie nelaisvėje saugomus gyvūnus. Jeigu Kauno zoo sodas atrodo švelniai tariant labai liūdnai, tai 20 ha įsikūręs Latvijos sostinėje esanti „gyvūnų prieglauda“ verta apsilankymo. Jame yra daugiau 400 įvairiausių gyvūnų rūšių su kuriais mielai susipažįsta ne tik vaikai, tačiau ir suaugę asmenys. Sodas įsikūrė XX amžiaus pradžioje ir po truputį vis labiau ir labiau plečiasi.

Gildijų pastatai – lankytina vieta tiems, kurie nori sugrįžti į praeitį. Jie yra Rygos senamiestyje, tad didelė tikimybė, kad aplankysite net ir netyčia. Gildijų pastatus galite atrasti Livu aikštėje. Tai nuostabūs gotikinės architektūros pavyzdžiai.

Rygos katedra. Religinės vietos dažnai yra miesto centrai ir labiausiai lankomos vietos. Nieko keisto, kad Rygos katedra yra visos sostinės širdis. Ši nuostabi katedra puikiai atspindi romaninio stiliaus suderinto su ankstyvosios gotikos detalėmis, laikotarpį. Patekti galima ne tik mišių metu, tačiau individualiai susitarus ir su dvasininkais, kurie mielai įleidžia lankytojus.

Rygos pilis. Kokia gi sostinė be pilies, kuri yra pagrindinis centras. Taip pat kaip ir Vilnius turi Gedimino pilį, taip ir Ryga gali pasidžiaugti nuostabios architektūros pilimi. Jos viduje yra įrengtos ekspozicijos, tad tai įdomi galimybė susipažinti su istorija ir pamatyti nematytus eksponatus.

rygos pilis

 

Latvijos Nacionalinė opera. Tai bene pats svarbiausias kultūrinis židinys, kuria yra įsikūręs pačiame Rygos centre. Tiesa, jeigu norite ne tik užsukti apsižvalyti po visų, tačiau taip pat ir paklausyti operos – rekomenduojame bilietus pirkti internetu iš anksto. Kadangi lankytojų visada yra daug – atėjus tiesiai iš gatvės turbūt nepavyks atrasti laisvų vietų.

Latvijos liaudies buities muziejus. Šis muziejus yra netoli Rygos, o ne pačioje jos sostinėje. Muziejus yra įsikūręs po atviru dangumi, tad žinoma, ką jį maloniau bus lankyti šiltuoju metų laiku. Nuostabu tai, kad muziejuje yra įrengta daugiau nei 100 etnografinių muziejų. Nuostabu ir tai, kad dalis pastatų yra visiškai autentiški ir likę nuo pat XIX amžiaus!

Rygos TV bokštas. Taip taip, taip pat kaip Vilnius turi savo bokštą, tokiu pat pasidžiaugti gali ir Ryga.  Tiesa, pastarasis yra net trečias pagal aukštį Europoje, tad aplankyti yra būtina. Iš jo atsiveria nuostabi Rygos panorama. Rekomenduojame užsukti naktį, kuomet matosi viso miesto šviesuliai.

Karo muziejus. Vieta, kurioje turi apsilankyti visi, kurie mėgsta karui skirtą įranga ir kurie nori daugiau susipažinti su Rygos istorija. Kadangi Lietuvos ir Latvijos istorija gana paraleli – pasidomėti tikrai verta.

Rygos filmų muziejus yra dar viena lankytina vieta. Jame yra daugiau nei 70 000 eksponatų, kurie susiję su filmais. Jeigu domitės kinu arba apskritai esate žingeidus žmogus – užsukite ir čia.

Ryga yra nuostabus miestas, kuriame yra labai daug įvairiausių pramogų bei lankytinų vietų. Jeigu norite nieko nepraleisti – užsukę į sostinę pirmiausia užeikite į turistų info biurą ir pasiimkite lankstinukus, kurie Jums padės paprasčiau susiplanuoti maršrutą.

Share this post

Comment (1)

  • Reply

    Turbūt nebuvot Rygos zoologijos sode arba jokiame padoriame zoologijos sode. Nieko baisiau nesu mačiusi, kaip Rygos zoologijos sodas. Nesu jautri ir tikrai nežliumbiu dėl bet ko, bet po vaizdų, matytų tame zoologijos sode, apsiverkiau. Tikrai šiurpus vaizdas.

    2019 3 balandžio at 11:26

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

has been added to your cart.
Checkout