Savaitgalis Berlyne: pasiruoškite jam

Galima drąsiai sakyti, kad Berlynas yra vienas labiausiai lankomų miestų Europoje. Į Vokietiją dažniausiai vyksta tie, kurie domisi kultūra, istorija bei architektūra. Tiesa, šis miestas yra labai universalus, tad siūlo ir labai platų pramogų spektrą puikiai tinkamą tiek jauniems, tiek vyresniems.

Lankytini objektai Berlyne

Lankytinų objektų Berlyne, kurie yra verti Jūsų dėmesio, tikrai gana daug. Išskirsime pagrindinius, kuriuos apžiūrėti būtina.

Brandeburgo vartai – Berlyno simbolis, kurį aplankyti yra būtina užsukus į Vokietiją. Tai XVII amžiuje pastatytas neoklasikinis statinys, kurios stebina savo architektūros išskirtinumu ir unikalumu. Kolonose vaizduojamos scenos iš mitologijos leidžia keliauti laiku. Nuostabu tai, kad Šaltojo karo metu šios kolonos tapo Berlyno sienos dalimi, taigi jos turi dar didesnę reikšmę.

 

Berlyno katedra. Bene kiekviena senojo žemyno sostinė gali pasidžiaugti turinti didžiausią katedrą, kuri dažniausiai tampa vienu iš privalomų lankytinų objektų. Katedra yra neobarokinio stiliaus, taigi išsiskiria savo smulkiomis detalėmis, nuostabia architektūra.

 

Berlyno siena. Atvykti į Vokietiją ir neaplankyti Berlyno sienos tai yra nuodėmė ne tik istorijos mylėtojams, tačiau ir visiems, kurie gerbia laisvę. Šiuo metu sieną puošia įvairių menininkų sukurti paveikslai, kurie iliustruoja epochą įamžinantys paveikslai. Berlyno sienos ilgis beveik 40 km.

 

Reichstagas. Tai įspūdingas Vokietijos Parlamentas, kurį galima aplankyti visiškai nemokamai. Užlipus į patį viršų pro langą galite matyti gražiausią Berlyno panoramą. Tiesa, būtina rezervacija internetu, kadangi užlipti ant pastato stogo norinčių yra labai daug, tad ne visada pavyksta. Todėl rezervacija yra būtina.

 

Aleksandro aikštė – viena žymiausių Berlyno aikščių. Didžioji dalis aikštėja stovinčių pastatų yra visiškai nauja ir stebina savo modernia architektūra. Berlynas, kaip ir Vilnius, turi savo TV bokštą. Jį ir galite atrasti šioje aikštėje.

 

Šarlotenburgo rūmai. Šie rūmai yra įsikūrę kiek atokiau nuo Berlyno centro, tačiau juos vistiek aplankyti yra būtina. Šie rūmai labiausiai išsiskiria savo prabanga ir elegancija. Viduje išlaikyta rokoko stiliaus dvasia. Rūmuose taip pat galite atrasti ir senovės istorijos muziejų.

 

Sutaupykite netaupydami

Atvykus į Berlyną reikia pasinaudoti keliomis lengvatomis, kurios padės būnant kelias dienas nemažai sutaupyti.

Vos tik atvykote į miestą – būtinai įsigykite SchauLust MuseenBerlin nuolaidų kortelę. Ji, vos už 19 EUR trims dienoms leis aplankyti net 70 muziejų. Perkant bilietukus muziejuose tikrai sumokėsite kur kas daugiau. Taip pat įsigykite ir Berlin’s Welcomecard, kuri leidžia naudotis viešuoju transportu be jokių apribojimų. Kartu su kortele Jums bus įteikiamas ir Berlyno žemėlapis, kad kur kas paprasčiau įvertintumėte viešojo transporto keliavimo kryptis. Tiesa, į kainą įeina galimybė aplankyti net 140 muziejų su 50 proc. nuolaida.

Kortelės kaina:

  • 16.50 EUR dviems kalendorinėms dienoms.
  • 22 EUR trims kalendorinėms dienoms.
  • 29.50 EUR penkioms kalendorinėms dienoms.

Priklausomai nuo planuojamų aplankyti muziejų bei keliavimo viešuoju transportu – įsigykite Jums labiausiai priimtiną nuolaidų kortelę. Be jos tikrai išleisite kur kas daugiau.Nakvynės namų paieška

Norintys sutaupyti turėtų rinktis nakvynės namus, o ne viešbučius. Jeigu turite kortelę su kuria galite pigiau arba nemokamai keliauti viešuoju transportu – tokiu atveju nebaisu įsikurti ir kiek toliau nuo centro. Juolab, nakvynės namai bus tikrai tvarkingi ir švarūs, kadangi vokiečiai nepripažįsta netvarkos. Užsisakykite gyvenamą vietą iš kuoanksčiau. Puikiai tik Booking.com sistema. Per tą pačią sistemą galima išsinuomoti butuką. Tai gali kainuoti dar pigiau, tik reikia susiderinti dėl detalių.

 

Valgykite sočiai

Vokiečiai mėgsta pavalgyti. Tad suteikiama galimybes jaustis sočiai ir miesto svečiams. Centre gausiu maitinimo įstaigų, kurių kainos lietuviams taip pat neturėtų būti labai gąsdinančios. Ypač rekomenduojama vietinių užkandinės IMBISS, kurioje parduodamas greita, tačiau labai skanus maistas už priimtiną kainą.

 

Bilietai į Berlyną savaitgaliui gali Jums kainuoti vos keliasdešimt eurų. Kadangi pats miestas taip pat nėra labai brangus – malonus savaitgalis garantuotas.

 

Share this post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.