Įspūdžiai ir Patarimai

Rimini: kai norisi, kad gyvenimas vėl būtų spalvotas

Vatikanas, Roma, Florencija ir Venecija kiekvienais metai sulaukia milijonų turistų iš viso pasaulio, kurie trokšta geriau pažinti Italijos kvapą, skonį bei temperamentą. Tiesa, Italija traukia ne tik madomis, kultūra bei architektūra, tačiau taip pat ir poilsinėmis kelionėmis, kadangi kurortų pasirinkimas – platus. Rimini – viena iš tų neatrastų krypčių apie kurią paskutiniu metu kalbama vis garsiau, tad apsilankykite, kol turistų pėdos dar neišmindžiojo šio nuostabaus miestelio esančio šiaurės rytų Italijoje.

 

Rimini labiausiai traukia senovės Romos kultūros pėdsakais. Itin daug dėmesio skiriama ir vietinių virtuvei, kuri išsiskiria savitu skoniu lyginant su likusia Italija. Galiausiai, nuostabūs, paslaugūs ir visada besišypsantys vietiniai, kurie mielai padės, atsakys į klausimus bei patars, kur skaniausia vakarienė mieste.

Rimini paplūdimiai – kaip asmeninė sala

Turbūt visi nors kartą gyvenime pasvajojo apie galimybę ilsėtis nuosavoje saloje, kur Jums netrukdys vietiniai, įkyrus pardavėjai bei šalto alaus ir karštų čeburekų siūlytojai. Rimini – vienas geriausių pasirinkimų, kadangi beveik laukiniai paplūdimiai yra pritaikyti prie šiuolaikinio turisto poreikių. Taigi, gausite ne tik natūralumą, tylą bei ramybę, tačiau tuo pačiu aukštos klasės paslaugas. Paplūdimiai yra suskirstyti tam tikromis zonomis, kad galima rasti ir tokių, kuriuose vakarais vyksta intensyvus judesys, ir tokių, kuriuose ramu ir tylu. Pastarieji paplūdimiai yra pažymėti mėlyna vėliava. Jeigu norite ramybės – keliaukite į kiek atokesnes vietas. Puikiai tiks netoli esantys Ričionija arba Katolike miesteliai.

Skaniausi vietinių patiekalai

Kaip jau minėjome, tradicinė virtuvė yra vienas iš impulsų skatinančių apsilankyti šiame regione. O paragauti čia yra tikrai ką. Ne tik burna, tačiau ir uosle, kadangi būtent prieskonių kvapai dažniausiai ir suvilioja užsukti į konkrečią kavinukę. Didelis privalumas turistams – Rimini yra gana pigus kurortas (lyginant su įprastomis Italijos kainomis), tad pavyks sočiai prisikimšti pilvus.

Na, o atvykus į Italiją būtina paragauti makaronų patiekalų, lazanijų, picų, jūros gėrybių, daržovių troškinių ir kitų vegetariškų gardėsių, kuriuos puikiai gamina šio regiono virtuvės šefai. Kad kartą paragavus norėsis kartoti – garantuojame. Pavalgius nepamirškite ir nuostabų desertų, kurie pasaldins jūsų širdelę. Ypač rekomenduojame vietinių gaminai tradiciniai ledai.

Rimini: bazinė informacija

Apgyvendinimas. Italija apskritai nėra pigi šalis, tačiau palyginus Rimini kurortas leis Jums šiek tiek atsipalaiduoti. Nakvynės namai kainuoja nuo 10 iki 30 EUR už naktį, kai viešbučio kambarys – 30-100 EUR ir kur kas daugiau. Kiekvienas sugebės rasti jam pagal galimybes tinkamą variantą. Geriausius nakvynių pasiūlymus galite rasti Booking.com ir Airbnb.com portaluose. O jeigu dar neturite Airbnb.com sąskaitos, tai užsiregistruokite per mūsų nuorodą ir gaukite €30 nuolaidą savo pirmai nakvynei. Registruotis į Aribnb.com.

Mityba. Kaip ir minėjome – kainos įkandamos. O jeigu jos įkandamos viešojo maitinimo įstaigoje, tai prekybos vietose taip pat. Per parą vienas asmuo išleis maistui apie 10-15 EUR, tad nesunku apsiskaičiuoti, kiek kainuos prasimaitinimas regione.

Transportas. Visada patogiausia yra išsinuomoti transporto priemonę ir keliauti su ja. Tačiau jeigu visą laiką planuojate leisti Rimini regione – paprasčiausiai neverta papildomai investuoti į mašiną. Važinėkite traukiniais, kurių infrastruktūra yra gerai išvystyta ir pasieksite bet kurį kitą miestą. Autobuso, metro kaina siekia apie 2 EUR.

Lankytinos vietos. Na, muziejai Italijoje tikrai nėra pigūs ir vienas įėjimas kainuoja nuo 10 iki 20 EUR. Tiesa, Rimini regione tokių garsių lankytinų muziejų kaip ir nėra, tad čia sutaupysite.

Ką pamatyti Riminyje?

Atvykus į Riminį reikia ne tik gulėti paplūdimyje ir skanauti patiekalais, tačiau tuo pačiu aplankyti ir tam tikrus objektus, kurie geriausiai atspindi šio nuostabaus regiono dvasią. Pateiksime kelis svarbiausius.

Arco d‘Augusto.

Tai daugiau nei 2000 metų skaičiuojanti arka. Ji yra laikoma viena seniausių arkų visoje Italijoje. Pastatyta siekiant pagerbti imperatorių Julijų Cezarį. Graži viena ne tik nusifotografuoti, tačiau ir plačiau pasidomėti vienu garsiausiu Romos imperatoriumi.

Piazza Cavour

Tai aikštė, kurioje verda šurmulys. Būtent čia yra įsikūrusios pačios gražiausios kavinukės, restoranai bei turgeliai, kuriuose galima įsigyti skaniausių produktų. Nuostabi architektūra leis Jums pasijusti tarsi grįžus į praeitį, kadangi viskas atrodo taip miela ir gal net sentimentalu. Nuostabiausia, kad ši vieta atrodo pasakiškai ne tik tada, kai maloniai šviečia saulė, tačiau ir niūriomis, lietingomis dienomis. Net ir tada jaučiasi, kad ji kažkuo ypatinga ir traukia akį. Čia gėrybių kainos nėra didelės, tad jeigu mėgstate vaisius ir daržoves – tai puiki vieta apsipirkimui.

Italia in Miniatura

Turbūt jau iš pavadinimo puikiai supratote, kad tai sumažinta Italijos versija, kuri leis susipažinti su pačiais gariausiais šios šalies objektais. Tai puiki galimybė geriau pažinti visą šalį jeigu paprasčiausiai neturite laiko jos apkeliauti. Tiesa, apsilankymas nėra labai pigus. Sezono metu pilna kaina siekia net 24 eurus. Žinoma, pigiau nei aplankyti atskirus Italijos objektus, tačiau ir efektas kur kas mažesnis. Visgi, jeigu jau esate Riminyje – užsukti čia verta.

Ronte di Tiberio

Tai – tiltas, kuris pastatytas prieš 18 metų. Kuo jis toks ypatingas? Labai primena senovės Romos laikus. Paprasčiausiai tokia jo architektūra. Sukurti specialūs „lankai“ po tiltų padeda išlaikyti vintažą. Visas šis regionas atrodo tikrai labai sentimentaliai, tad tokio tipo detalės, tokie tiltai tik prideda žavesio.

Ak, ta nuostabioji Italija. Ji turi tiek daug ką parodyti. Žmonės džiaugiasi ir kartą apsilankę dažniausiai grįžta vėl ir vėl. Bet kuriuo atveju, Rimini yra vienas tų regionų, kurį aplankyti reikia, jeigu norite geriau pažinti Italiją.

 

Ntrauka Piazza Cavour By GuidoRN (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons

Pridėti komentarą

Pridėti komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

[instagram-feed]