Įspūdžiai ir Patarimai

Neapolis: gražiausių panoramų vieta

Neapolis dažnai pavadinamas miestu, kuris turi pačias gražiausias panoramas pasaulyje. Vietiniai laikraščiai skelbia, kad daugiau nei 70 procentų miesto gyvenamųjų namų pastatyti tokiose vietose, kad pro langus galima grožėtis įspūdinga uolų bei vandenyno panorama. Žinoma, įsitikinti pavyks tik tokiu atveju, jeigu užsuksite ir patikrinsite.

 

Neapolio lankymo laiko tarpas

Italijoje yra du ryškūs sezonai, tad norint maloniai jaustis ir vaikščioti trumpomis rankovėmis, žinoma, rinkitės vasaros metą. Tačiau ir žiemos čia gana švelnios ir malonios, netenka justi nemalonios drėgmės, o kadangi būtent tuo metu skrydžio bilietai bei kitos pramogos yra kur kas pigesnės – apsilankyti žiemos metu taip pat visai verta.

Pats geriausias laikas lankytis šiame mieste, pasak vietinių, yra nuo rugpjūčio iki lapkričio mėnesio, kadangi tuomet nebėra labai didelio karščio, tačiau tuo pačiu ir nejusite drėgmės, kuri gali kiek trukdyti atostogas. Galiausiai, šiuo metu jau būna kiek sumažėjęs turistų srautas, tad pavyks ramiau paatostogauti.

Lankytinos vietos

Neapolis daugelio žmonių galvose siejasi su romantiškais itališkais filmais, siauromis gatvelėmis bei nuostabiu peizažu. Išties, čia labai daug netvarkos, o vasaros metu net ir nemalonaus tvaiko, tad atvykus galite kiek nustebti. Paprasčiausiai pamatysite tai, ko tikrai nesitikėjote.

Visgi, nors daugeliui šiukšlynas nepatinka, tačiau Neapolis traukia milijonus turistų. Tiek savo gamta, tiek kitais lankytinais objektais.

Pompėjos miestas. Šis Antikos stebuklas – vienas didžiausių traukos centrų, kodėl milijonai žmonių kiekvienais metais aplanko Neapolį. Tiesa, jis yra ne pačiame Neapolyje, tačiau 30 minučių autobusu nuo šio miesto, tad greitai ten pateksite viešuoju transportu. Turbūt visi puikiai žinote istoriją, kad 80 metais šį miestą sunaikino ugnikalnis. Tiesa, lava puikiai sustingdė visą miestą, tad šiuo metu turistai gali pasivaikščioti po to meto miestelį, pasigrožėti sen. Romos architektūriniais objektais. Esant geram orui suteikiama galimybė pasiekti ir Vezuvijaus viršūnę.

Nacionalinis archeologijos muziejus. Neapolis gali pasigirti nuostabiais archeologiniais objektais iš sen. Antikos laikų, tad būtent jie labiausiai ir traukia turistus. Istorijos mylėtojai dažnai garbina šį laikotarpį, kuris išsiskyrė savo didybe. Žinoma, jame eksponuojami Pompėjos miestelio radiniai. Galima sakyti, kad tai vienas iš svarbiausių muziejų esančių Italijoje.

Plebėjų aikštė. Tai svarbiausia aikštė Neapolyje, kurioje galima rasti labai daug išskirtinio grožio skulptūrų, kurios žavi savo išskirtinumu bei unikalumu. Greta aikštės yra fantastiško grožio San Francesco bažnyčia.

San Domenico Maggiore. Dar viena nuostabi aikštė, kurios viduryje daugelį stebina nuostabaus grožio gotikinio stiliaus bažnyčia. Ją įkūrė dominikonų vienuolių ordinas. Labiausiai ji išsiskiria tuo, kad yra dekoruota nuostabiomis Pietro Cavallino ir Giotto freskomis, tad čia užsukę džiaugiasi ne tik istorijos mylėtojai, tačiau ir menininkai.

Madre muziejus. Dar vienas muziejus, kurį būtina aplankyti. Tai yra šiuolaikinio meno muziejus, kuris įsikūręs pačiame miesto centre, tad bet kuriuo atveju eisite pro šalį. O užsukti irgi verta. Jame eksponuojami tokių garsių menininkų darbai, kaip: Andy Wharol, Lucio Fontana, A. Burri ir panašiai.

San Gaudioso katakombos. Jeigu esate šiurpių vietų mėgėjas, tokiu atveju nepamirškite užsukti į katakombas, kuriose ilsisi daugelio žmonių palaikai. V amžiuje ši vieta tapo šventa ir saugoma iki šių dienų. Tiesa, čia ilsisi garbingiausi žmonės, garsiausi įvairių metų dvasininkai, vyskupai. Ekskursijų metu išgirsite įdomių pasakojimų apie laidojimo tradicijas ir panašiai.

Neapolis yra labai įvairiapusiškas miestas ir jame tikrai yra daug nuostabių vietų, kurias verta aplankyti. Geriausias būdas susipažinti su miestu – paprasčiausiai išsinuomoti mašiną ir apvažiuoti visą regioną. Patikėkite, čia yra gražiausia saulėlydžiai visame pasaulyje.

 

Pridėti komentarą

Pridėti komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

[instagram-feed]