Įspūdžiai ir Patarimai

Naujoji Zelandija: kita pasaulio pusė!

Jeigu pasuktume Lietuvą 180 laipsnių kampu, tai atsidurtume Naujoje Zelandijoje. Ji yra visiškai kitoje pusėje nei Lietuva, tad nusprendus ją pasiekti teks perskristi pusę pasaulio. Vis daugiau lietuvių pagaliau išdrįsta pakelti sparnus ir įveikti daugiau nei 18 000 km, kad pamatytų taip visų išgirtą bei dažnai amą atimantį regioną. Jeigu egzistuoja rojus – tai yra Naujoji Zelandija.

 

Kaina

Kodėl būtent dabar pradėjome kalbėti apie šią vietą? Kadangi pasiekti ją galima vos už 600 eur. Žinoma, skrydis nėra tiesioginis, tačiau iš Skandinavų nesunkiai pasieksite. Ar žinojote, kad N. Zelandijoje buvo nufilmuoti “Žiedų valdovo” filmai? Ne? Tokiu atveju galbūt jau kiek paprasčiau įsivaizduoti į kokį nuostabų gamtos prieglobstį pavyks patekti nusipirkus bilietą. Rekomenduojame kuo detaliau susiplanuoti maršrutą, kadangi tikrai yra ką pamatyti ir laikas, kaip visada, dažniausiai spaudžia.

Vietoje kainos kiek didesnės nei Lietuvoje, tačiau nedaug, tad galėsite jaustis gana laisvai. Juolab, daugelį paslaugų galima gauti užsisakant internetu kol dar būnate Lietuvoje, o tai dažniausiai leidžia sutaupyti.

Oklandas

Kuomet minima N. Zelandija, daugeliui pirmiausia į galvą ateina Oklando pavadinimas. Paprasčiausiai tai viena labiausiai lankomų vietų, kuri “suryja” daugiausia laiko. Čia itin plačiai išvystytas vandens turizmas, siūlomi įvairiausių rūšių pasiplaukiojimai.

Rekomenduojame užsukti į nuostabų ir tikrai unikalų muziejų – Antarktidos muziejų. Muziejaus patalpos yra po žeme, taigi tai jau suteikia papildomo prieskonio. Kaip ir išduoda pavadinamas – visi eksponatai susiję su Antarktida. Nuo žmonių iki gyvūnų ir net daiktų, be kurių nebūtų įmanoma išgyventi šioje šaltį kaustančioje vietoje. Muziejus taip pat turi gyventojų su kuriais galima pasisveikinti iš gana arti. Pavyzdžiui, drąsiai maitinkite pingvinus, kurie yra pratę prie žmonių.

Šiame muziejuje yra išlaikoma ir atitinkama minusinė temperatūra, tad būtina pasirūpinti reikalinga apranga, kad vėliau nesusirgtumėte.

Mieste yra labai daug modernių maitinimo vietą, tad tikrai rasite kur paskanauti.

Rotorua

Patogiausia jį pasiekti yra išsinuomavus transporto priemonę. Nepamirškite, kad čia eismas vyksta kaire kelio puse, tad kartais pirmiausia naudinga pasivažinėti po vietą, kad paprasčiausiai apsiprastumėte su gal kiek neįprastu vairavimu.

Rotorua labiausiai garsėja geizeriais. Gamtos išdaigos sunkiai prognozuojamos, tad norint pamatyti veikiančius geizerius teks čia praleisti kiek daugiau laiko. Na, o kai toks grožis aplinkui – tikrai rasite ką veikti ir kuo pasigrožėti. Akį traukia ir karštos upės, kuriose galima maudytis net ir nelabai geru oru. Juk vanduo yra karštas visą laiką!

Jeigu pavargsite po vaikščiojimo – vėliau keliaukite į SPA, kuris šiame mieste yra itin gerai išvystytas. Natūralu įvertinus tai, kad regionas gali pasigirti gamtos dovanomis.

Waitomo urvai

Dar vienas gamtos stebuklas Naujoje Zelandijoje. Svarbiausia, kad dar vienas gana mažai žmonių paliestas gamtos stebuklas, kuris yra išsaugojęs savo autentiškumą.

Lifto pagalba galima nusileisti į urvus ir ten pasivaikščioti, pasigrožėti požeminiu gyvenimu. Įvairiausios uolienos, akmenys ir urvai nepalieka abejingų. Viskas yra sukurta saugiai ir kad kiekvienas asmuo galėtų pasigrožėti urvais be didelių pastangų: tiltai, trasos, laipteliai ir liftai.

Šie urvai yra tikrai vienas labiausiai amą atimančių objektų, tad jeigu jau esate netoli – apsilankyti būtina. Urvuose tvyro visiška tamsa, slogumas ir tuo pačiu tai kelia mistiškumo ir kiek neįprastumo jausmą. Nauji potyriai visada kažkas gero ir rekomenduotino, tad pirmyn!

Tongariro nacionalinis parkas

Nacionalinis parkas skirtas tiems, kurie mėgsta pamankštinti savo kojas ir pasivaikščioti. Tiesa, trasos nėra labai ilgos, tad šiai vietai paskirkite gerą pusdienį. Jeigu pavargsite – likusią dienos dalį praleiskite besigrožėdami gamta.

Regioniniame parke, žinoma, labiausiai akį traukia gamta. Ugnikalniai, flora, fauna, lavos srautai, kurie labiausiai atima žadą.

Daugelis tikina, kad jausmas lyg būnant mėnulyje – aplink dykynės, tačiau jos savotiškai patrauklios. Kelionės metu yra kopiama į kraterį. Atsistojus ant jo viršūnės pamatysite nuostabią panoramą ir, žinoma, kraterio vidų, kuris daugeliui sukelia baimę.

Marlborough vynuogynai

Po intensyvių žygių laikas kiek pailsėti, o tai padaryti siūlome užsukus į vynuogynus. Jie yra privatūs, tačiau daugelis mielai priima turistus, mielai papasakoja apie vynuoges ir tuo pačiu leidžia paskanauti. Žinoma, šios vynuogės bus bene skaniausios, kokias tik esate valgęs!

Paragavus vynuogių toliau siūloma drąsiai išgerti vyno, kuris teikiamas už papildomą mokestį. Gaminant vyną yra laikomasi šimtmečių tradicijų, tad gerdami galite jaustis ypatingi. Drąsiai įsigykite lauktuvių, juk Lietuvoje prekybos centruose retai galima rasti vyno iš N. Zelandijos.

Bazinė info:

Keliaujantys į Naująją Zelandiją privalo turėti pasą. Norint patekti vizos nereikia, tačiau privalote turėti atgalinius bilietus arba bilietus iš čia kur nors kitur. Turi matyti kelionės tęstinumą. Jeigu vykstate ilgesniam laiko tarpui nei trys mėnesiai – tokiu atveju viza yra reikalinga.

Vietoje labai saugoma gamta, tad kiekvienas ant žemės numestas popieriukas atneš Jums labai didelę baudą. Saugokite tokį nuostabų gamtos lobyną.

Su lietuviškomis teisėmis galite išsinuomoti mašiną ir saloje. Sala puikiai išvystyta, tad lengvai atsiskaitysite ir banko kortele.

Naujoji Zelandija gali pasigirti fantastiškomis vietomis, kurių suskaičiuoti turbūt net neįmanoma. Didžioji jų dalis – sukurta gamtos. Galite piktintis kiek norite, tačiau salai nereikia vystyti turizmo – keliautojų ir taip visada bus daug.

Nepamirškite, kad vienu iš jų galite būti ir Jūs!

Pridėti komentarą

Pridėti komentarą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

[instagram-feed]