Marokas – unikali šalis

Jeigu skaitote šį įrašą – vadinasi arba domitės Maroku arba planuojate kelionę, arba svarstote ar derėtų ten vykti atostogauti.  Tiems, kurie tik domisi, galiu patarti tik tiek: labai gerai pagalvokite kokių atostogų norite ištikrųjų. Jeigu jus domina gulėjimas po palme ir nieko neveikimas – tam manau reiktų geriau rinktis kitą šalį, pavyzdžiui –  Egiptą. O jeigu jūs pasiruošę pažinčiai su kitokia kultūra ir norite leistis į nuotykius – tuomet pirmyn pirkti bilieto, nes Marokas tikrai turi ką pasiūlyti.

Atlaso kalnai  – aktyvioms atostogoms

Marokas kalnų valstybė. Atlaso kalnai susideda iš trijų kalnagrubių ir tęsiasi praktiškai per visa šalį: AntiAtlaso pietinėje šalies dalyje, Viduriniojo Atlaso šiaurinėje, Aukštojo Atlaso centrinėje šalies dalyje. Pastarieji yra ir aukščiausi kalnai visoje Šiaurės Afrikoje, todėl pritraukia daugybes kalnų bei gamtos mylėtojų.Turbūt niekas nesiginčys, kad vaizdingiausia ten, kur aukščiausia, todėl būnant Maroke labai verta išbandyti savo jėgas kopiant į kalnus, kanijonus ar tarpeklius, o patys ištvermingiausi keliautojai gali bandyti pasiekti ir aukščiausią viršūnę visoje Šiaurės Afrikoje  – Jebel Toubkal 4167m.  Žygių Maroke rasite taip pat įvairiausių, tiek vos keletos dienų, tiek trunkančių savaitę ir net daugiau.

Atlaso kalnai, Marokas

Sacharos Dykuma – oražinio smėlio “kalnai”

Daugžodžiauti apie Sacharos dykumą turbūt nereikia. Sunku suvokti gyvenimą tokiame regione, bet bent vieną kartą gyvenime miegoti oranžinio smėlio “kalnų” apsuptyje, berberiškoje palapinėje, klausantis vietinės muzikos yra tiesiog privaloma. Tie, kuriems norisi daugiau ekstremalumo dažnai leidžiasi į ekskursijas po Sacharos dykumos trasas su džipais, keturračiais ir net bagiais. Ekskursijas į Sacharos dykumą galima užsisakyti iš visų didžiųjų miestų arba tiesiog atvykus patiems į Merzouga ar Zagora.

Sacharos dykuma, Merzouga, Marokas

Maroko krantus skalaujantis Atlanto vandenynas

Maroko krantus vakarinėje dalyje skalauja Atlanto vandenynas, o Šiaurinėje dalyje – Viduržemio jūra, todėl veiklos čia ras praktiškai kiekvienas. Bet ilgi bei smėlėti Atlanto vandenyno paplūdimiai pritraukia daugiausiai vandens sporto entuziastų: banglentininkų, burlentininkų, buriuotojų, o  didžiuojų miestų viešuose paplūdimuose gausu futbolo kamuolį gainuojančių vietinių. Maroko pakrantės miestuose ir miesteliuose taip pat yra galybė vandens sporto mokyklų siūlančių išmokti arba patobulinti vandens sporto įgūdžius.

Beje, pagrindiniuose papludimiuose zuja vietiniai su kupranugariais bei arkliais siūlydami pasivaikščiojimus vandenyno pakrantėmis, todėl deginimasis ir gulėjimas išsirengus gali būti kiek nepatogus. Na, nebent, viešbutis turėtų privatų priėjimą prie vandenyno.

Atlanto vandenyno pakrantė, Marokas

Tai ar verta keliauti į Maroką?

Keliauti po Maroką tikrai verta ir gali būti labai įdomu. Tik svarbu, kad ir keliautojas priimtų tą šalį, jos tradicijas, bei kultūrą tokią – kokia ji yra ištikrųjų. Tik tuomet, kai nuošalyje bus palikti nusistebėjimai dėl krūvos šiukšlių, vairavimo ar valgymo ruošimo ypatumų. Tik tuomet kai keliautojas nustos kreipti dėmesį į jų įkyrumą bei atsikratys minčių apie nesaugumą. Tik tuomet…Marokas taps gražus, nes ir jūs, kaip keliautojas, pagaliau būsite pasiruošęs pažinti tikrąjį Maroką. Beto, dauguma žmonių norėdami pažinti tokią šalį, kaip Marokas, tikriausiai nekeliauja tam, kad viską rastų taip kaip yra įpratę, tiesa?

Mano akimis, Marokas – unikali šalis. Ši šalis vienintelė, kuri gali pasigirti galimybe pasiūlyti keliautojams aplankyti Atlanto vandenyną, Viduržemio jūrą, aukščiausius Šiaurės Afrikos kalnus  bei leistis į ekskursiją po karščiausią pasaulyje dykumą – Sacharą tos pačios šalies teritorijoje. Marokas taip pat turtingas savo istorija bei įspūdinga architektūra. O kur dar berberų gyvenvietės, senų laikų ksarai, klaidingosios Medinos, milžiniškos oazės bei kriokliai, slėniai, kanijonai, tarpekliai! Ši šalis turi pasiūlyti tiek daug, kad visko nei per dvi, nei tuo labiau per savaitę tikrai neaplankysite. Gal dėl to ir sako, kad pažinus Maroką ištikrųjų, norisi sugrįžti dar ir dar?

Share this post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.