Įspūdžiai ir Patarimai

Malta – maistas akims

© Laser143 | Dreamstime Stock Photos & Stock Free Images

Malta – vos per 300 km nuo Sicilijos nutolusi sala. Dažnas keliaudamas po pietų Europą aplanko ir šį nuostabų gamtos kampelį, kuris, tiesa, šiuo metu yra išvystytas pagal turistų poreikius. Malta tikrai gana maža – vos 24 km ilgio ir 14 km pločio, tačiau joje rasite ką veikti ir savaitės ilgumo atostogų metu. Geriausia su sala susipažinti vaikštant pėsčiomis, taip arčiau prisiliesite prie vietinių gyvenimo bei šios salos gamtos grožio.

 

Vieta, kur ramu ir gera

Malta – tobulo klimato sala, tad tai puiki vieta į kurią galite pabėgti iš nemalonių lietuviškų darganų. Pirmasis įspūdis, kurį dažniausiai pajunta lietuviai nusileidę šioje saloje – lėtumas. Ne, patys žmonės nėra lėti, tačiau čia paprasčiausiai nėra kur skubėti. Viskas – vietoje ir nuo vieno miesto iki kito galima nueiti pėsčiomis arba važiuoti išsinuomotu dviračiu. Jeigu sau leidote čia praleisti daugiau laiko – nuostabu, kadangi čia tikrai bus ką veikti ir tuo pačiu pajusite malonų ir labai lėta gyvenimo tempą.

Kaip ir kiti civilizuoti pasaulio miestai ir valstybės, taip ir Malta turi savo  senamiestį, kuris žavi savo architektūra, senove bei ramybe. Daugelis žmonių tikina, kad landžiojant senamiesčio gatvelėmis pasijuntama tarsi keliaujant laiku, tarsi atsidūrus magiškoje vietoje, kur vyrauja ramybė bei mistika. Vaikščiodami po senamiesčio gatveles taip pat aplankykite vietinių dirbtuvėles bei naminio maisto tiekėjus, kurie yra pasiruošę nustebinti kiekvieno turisto gomurio pojūčius.

Kadangi sala yra maža – neskubėkite. Paprasčiausiai pasimėgaukite pietietišku ramumu ir maloniu ir saulėtų pasivaikščiojimu.

Kurortinės pakrantės – mažieji žemės rojai…

Malta yra puikiai išpuoselėjusi savo turizmą, tad yra ne viena nuostabi pakrantė, kur galima maloniai praleisti laiką paprasčiausiai deginantis tiesioginiuose saulės spinduliuose. Paplūdimiai yra labai švarūs, prižiūrėti ir tuo pačiu visada greta rasite įvairiausias paslaugas siūlančius verslininkus.

Iš Maltos galima patekti į nuostabią Gozo salą, kurią pasieksite su keltu, kuris plukdo iki jos reguliariai. Pats plaukimas gana trumpas, tačiau keltas įspūdingas, tad tai Jums leis pasijausti karališkai. Sala išsiskiria tuo, kad joje yra Žydrasis langas. Tai išskirtinis uolų darinys.  Taip pat saloje yra Mėlynasis lagūnas. Taip vadinamas fantastiškas vaizdas į Komino bei Maltos salas. Jeigu gyvenate gražiais vaizdais, tai čia „prisivalgysite“ į sotumą. Taip pat šioje saloje yra gana intensyviai puoselėjama žemdirbystė, o konkrečiai vynuogių auginimas, taigi vietoje galėsite pasmaguriauti ir skaniausiu vynu.

Nuo Gozo kiek nutolusi dar viena sala, kuri lankoma dėl išskirtino nuošalumo. Koino saloje gyvena iki 10 žmonių, tad tai suteikia savotiško žavesio. Nors paplūdimys yra gana menkai prižiūrėtas, tačiau tikrai labai gražus, tvarkingas ir švarus. Šioje saloje galėsite pajusti visiška ramybę, kadangi pasijausite tarsi atsiskyręs nuo izoliacijos. Šią salą galima pasiekti su kateriu. Jis plukdina pagal žmogaus poreikius, tad susiraskite vietą, kurioje teikiamos tokios paslaugos.

© Cecilialim | Dreamstime Stock Photos & Stock Free Images

Valeta – Maltos širdis

Maltos sostinė Valeta yra mietas-uostas. Kaip jau supratote, būtent čia yra nuostabios senamiesčio gatvelės, kurios sukasi, vingiuoja, kyla ir leidžiasi, tad vaikščiojimas jomis yra savotiška pramoga. Atrodo, kad šios gatvelės labai klaidina, tačiau dėl mažo ploto pasiklysti sostinėje tikrai nėra lengva.

Būdami Valetoje privalote aplankyti Baraka sodus. Tai nuostabus gamtos kampelis nuo kurio matyti nuostabus vaizdas į įlanką. Kadangi sodai yra ant kalno – nuo jų matyti kiti didieji salos miestai. Visus juos galima pasiekti pėščiomis arba su kateriais.

Nors sostinė labai maža, tačiau taip pat joje galima pamatyti ne vieną nuostabų architektūrinį šedevrą. Ypač išsiskiria religiniai objektai: Karmelitų bažnyčia, Dievo Motinos bažnyčia, Šv. Povilo bažnyčia ir panašiai. Visos jos yra tokios skirtingos, tačiau tuo pačiu ir gana panašios. Bene tai labiausiai ir žavi, kad šioje mažoje saloje yra tiek daug panašumų, tačiau tuo pačiu tiek daug skirtumų.

© Snowturtle | Dreamstime Stock Photos & Stock Free Images

Naktimis Maltos gyvenimas

Nors kiek daugiau susipažinus su Malta atrodo, kad tai turistinis, labai ramus ir vien gamta išsiskiriantis pasaulio kampelis, tačiau čia apsilankę turistai taip pat moka linksmintis. Tiesa, ne tik turistai, tačiau ir vietiniai, kuriems kiekviena diena yra kaip šventė, tad nakties metu jie leidžia sau „pasileisti plaukus.

Jeigu norite vienu kartu apeiti didžiąja dalį barų bei klubų, kurie yra Maltoje, tokiu atveju siūlome vykti į Pacevilio rajoną, kuriame yra ištisi klubų kvartalai. Būtent čia renkasi naktinį gyvenimą mėgstantys žmonės, kurie nuo sutemų iki saulės patekėjimo linksminasi. Čia gana įprasta nuolatos migruoti iš vienos vietos į kitą taip praeinant kuo daugiau vietų.

Nuostabiausia, kad naktinio gyvenimo skoniai skirti ne tik jaunimui, tačiau ir vyresniems. Puikų pavyzdį rodo vietiniai, kurie nepriklausomai nuo amžiaus mėgsta linksmintis ir tai daryti skatina turistus.

Malta – populiarus gamtos kampelis tarp lietuvių, kadangi bilietai nėra brangūs, kainos šalyje nedidelės, o pramogų spektras labai platus: nuo ramybės iki pramogų, nuo kultūros iki gamtos. Kiekvienas ras tai, kas jam labiausiai tinka!

Pridėti komentarą

Pridėti komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

[instagram-feed]