Lvovas – magiškas, pigus ir mylintis lietuvius

Vis labiau lietuvius dominanti Ukraina dažniausiai suvilioja mažomis kainomis. Tiesa, ten pabuvę tautiečiai džiaugiasi, kad mažos kainos – tik vienas iš privalumų, kadangi šalis dar ir labai įdomi! Vienas įdomiausių Ukrainos miestų yra Lvovas, kuris juokais vadinamas hipių sostine. Tiesa, čia karaliauja tikrai ne hipiškas gyvenimo būdas. Labiau akis traukia prabanga, kuri neįprastai atrodo sunkiai gyvenančių žmonių fone. Tiesa, turistai džiaugiasi, nes kainos – mažos, o paslaugos – vakarietiškos.

Skrydis

Patogiausią Lvovą pasiekti iš Vilniaus. Bilietų kainos varijuoja nuo 10 iki 100 eurų į vieną pusę, tad sekite info ir pavyks apsilankyti labai pigiai. Kadangi Lvovui pažinti puikiai užteks kelių dienų – sekite bilietus ir nepermokėkite už skrydžius. Jeigu norite sužinoti, kada bus pigiausi bilietai į Lvovą, būtinai tapkite mūsų nariais. Ir mes jus informuosime, kada kainos bus pačios žemiausios.
Tapti Nariu

Nakvynė

Nors Lvovas yra pigus miestas, tačiau dar labiau taupantys turėtų išbadyti AIRBNB paslaugas. Už nakvynę galite sumokėti vos 15 eurų ir gauti visą neblogai atrodantį butą, pačiame miesto centre. Taigi, jeigu vystate ne vienas – tikrai pigiai išsisuksite. Jeigu dar neturite AIRBNB sąskaitos, užsiregistruokite per šią nurodą ir gaukite €30 nuolaidą pirmai savi nakvynei. Registruotis į AIRBNB.
Žinoma, kai norisi pilno paslaugų komplekto – Jūsų laukia viešbučiai. Galima rasti tiek labai pigius, tiek ypač prabangius, kurių kainos išgąsdins net ir iš skandinavų šalių atvykusius piliečius. Ieškant viešbučių visada man praverčia HotelsCombined įrankis, kuris leidžia vienu metu ieškoti nakvynės pasiūlymų net 200+ viešbučių paieškos svetainių iš karto.

Europietiškasis Lvovas

Šis miestas ne tik pigus, tačiau ir labai gražus. Nuostabiai atrodo ne tik senamiestis, tačiau ir pirmieji modernumo ženklai, kurie kalasi būtent šiame mieste. Kuomet ATR buvo padalinta į dvi dalis, Lvovas atiteko Austrijos imperijai, tad tai gana puikiai atsispindi šiuolaikinėje jo architektūroje ir visoje miesto priežiūroje. Jis atrodo labiau europietiškas, priešingai nei likusi Ukrainos dalis, kuris arčiau rusiškojo mentaliteto. Taip pat vaikščiodami Lvovo senamiesčiu pamatysite, kad pastatai labai primena Vilniaus, Krokuvos bei kitų modernių Europos miestų architektūrą.

Tiesa, kadangi šis miestas pigus, skrydžių kainos taip pat patrauklios – daugelis lietuvaičių Ukrainą renkasi kaip savaitgalio kelionę. Atvykstama pasilinksminti, išleisti visų pinigų ir grįžti su puikiais prisiminimais. Ne veltui juokaujama, kad Ukrainos didmiesčiai lietuviams tapo tarsi Las Vegasu, kuriame lieka visi nuotykiai.

Principingasis Lvovas

Šis miestas europietiškas ne tik savo architektūra, tačiau taip pat ir žmonėmis. Tai pats moderniausias ir tuo pačiu labiausiai link Vakarų pasaulio judantis miestas, kuris stengiasi pabėgti iš Rusijos gniaužtų ir tai labai puikiai matyti žmonių mentalitete. Nors visi puikiai moka rusiškai, tačiau daugelis nekalba iš principo. Taip pat labai myli lietuvius, tad galite drąsiai sakyti ne tik „Slava Ukraini“, tačiau ir tai, kad esate atvykėliai iš Pabaltijo. Žinoma, visada galima bandyti kalbėti anglų kalba, tačiau ja susikalbėsite su tik aptarnaujančiu personalu, kuris siūlo aukštesnio lygio paslaugas: restoranai, spa, prabangesni viešbučiai. Įprastuose prekybos centruose, visgi, teks prakalbinti pardavėjus rusų kalba. Tiesa, pasisakius iš kur esate – viskas tampa kur kas paprasčiau.

Tos ukrainietiškos kainos…

Bene pats smagiausias dalykas kalbant apie Ukrainą yra aptarti patrauklias kainas. Ne tik bilietai ir nakvynė džiugina, tačiau ir kainos restoranuose. Ar atsimenate, kada lėktuve mokėjote porą eurų už alaus skardinę? Ne? Neprisimena ir lietuviai, kurie dažnai išgirdę kainas pradeda masiškai pirkti alkoholį. Juokaujama, kad retas lietuvis  pasiekia Lvovą blaivas,  na ne taip pigu!

Štai jeigu norite skaniai išgerti alaus senamiesčio kavinėje, tokiu atveju teks pasiruošti net 1,5 euro už 0,5 litro. Taip, pigu! Lygiai taip pat kaip ir skaniausi patiekalai Jums kainuos vos kelis eurus, tad negerti ir nevalgyti bus paprasčiausiai sunku. Atrodo, kad norisi visko priragauti į priekį. Geresnis kavos puodelis kainuoja apie eurą, o greta jo patiekiama bandelė iki 50 centų.

Žinoma, kuo arčiau miesto centro – tuo kainos didėja, o kuo toliau nuo jo – tuo jos labiau krenta. Taigi jeigu net ir šioje pigioje šalyje ir šame mieste norite sutaupyti – siūlome apsistoti kiek toliau nuo senamiesčio. Juk jį pasiekti su taksi taip pat bus gana pigu.

Lankytinos vietos

Nors kainos dažniausiai paskatina nuo ryto iki vakaro gerti ir valgyti, tačiau Lvovas – ne tik pigus miestas. Tuo pačiu tai nuostabią architektūrą, įdomią istoriją bei daug lankytinų vietų turintis miestas, tad susipažinkite su keliais objektais, kurie geriausiai atspindi šio miesto dvasią.

Kaip jau minėjome, lankytinų vietų lankymas turėtų prasidėti nuo senamiesčio, kuris  yra įvertintas UNESCO pasaulinio paveldo titulu. Vaikščiodami senamiesčių pamatysite ne tik labai daug skoningų pastatų, tačiau ir šurmuliuojančių žmonių, parduotuvėlių gausą, nuostabias mažas krautuves. Netoli esanti centrinė miesto aikštė taip pat verta dėmesio. Tai tarsi Lvovo širdis. Pasivaikščiokite, pasigrožėkite, apsipirkite. Atkreipkite dėmesį į 44 namų kompoziciją, kuri puikiai atspindi kelių šimtų metų architektūros kismą. Aikštėje akis patraukia skoningas Rotušės pastatas, kuris atrodo labai puošniai. Žinoma, ir didingai, kadangi Rotušę puošia didelis bokštas, kuris vakare gražiai apšviečiamas.

Taip pat verta aplankyti ir Šv. Jurgio katedrą. Apskritai šiame mieste, kai ir visoje Ukrainoje, religinių pastatų yra daug, tad apsiskaičiuokite laiką, kiek galite jiems skirti dėmesio. Taip pat gražiai atrodo ir Bernardinų bažnyčia, kurios kiemelyje galite pamatyti gigantiško dydžio rotondas bei didelę Jono Duklos skulptūrą. Tęsiant religinių vietų lankymą gražiai atrodo ir Dominikonų bažnyčia, kurios kupolas puoštas smulkiomis detalėmis. Taip pat apsilankykite ir Bošnų koplyčioje, kuri buvo statyta dar 1615-ais metais.

Keliaujant toliau nuo religinių objektų verti dėmesio yra ir Patockių rūmai. Rezidencija yra vaizdingoje aplinkoje, tad tai jai suteikia daugiau žavesio. Taip pat architektūra labai puikiai atspindi elito gyvenimą ir prabangą, kuri patosiškai atrodo lyginant su ano meto žmonių kasdienybe. Pasigrožėkite ne tik eksterjeru, tačiau ir interjeru. Dėmesio verta ir Aukštoji pilis. Ir nors šiuo metu likę tik keli pagrindiniai akcentai, tačiau apsilankyti čia verta dėl nuo kalno atsiveriančios panoramos.

Lvovas tikrai labai įdomus, margas ir tuo pačiu įvairus. Kol vieni čia atvyksta pasigrožėti architektūra, tuo tarpu kiti lankosi dėl pigių pramogų. Kiekvienam savo, tačiau akivaizdu vieną, kad šis miestas – vertas dėmesio.

P.S. Jeigu atsitiks, taip kad vėluos lėktuvas ar skrydis bus atšauktas, kreipkis į Skycop ir apgink savo teises, nes tau gali priklausyti iki €600 už sugadintas tavo atostogas. Plačiau apie Skycop galite pasiskaityti mūsų straipsnyje čia: Skrydis vėluoja ar buvo atšauktas? Tau gali priklausyti kompensacija iki €600.

Share this post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

has been added to your cart.
Checkout