Briuselis – daugiau nei tik Europos Sąjungos „sostinė“

Briuselis – ne tik Belgijos sostinė. Briuselis – ne tik visos ES sostinė. Tai miestas pilnas kultūros,šitų žmonių, nuostabios architektūros bei galimybių. Būtent šiame mieste sudaromi svarbiausi verslo, politikos, socio-ekonominiai kontraktai, užmezgamos naujos draugystės ir pradedami nauji keliai. Tiesa, ką veikti čia turi ne tik verslininkai ir politikai, tačiau ir paprasti žmonės, kurie mėgsta apsipirkti turgeliuose, klausytis gatvės muzikantų, mėgautis skaniais patiekalais bei grožėtis europietiška architektūra.

Pasiekime Briuselį

Iš Lietuvos į Briuselį dažniausiai skrendama Ryanair oro linijomis, kadangi tai pigiausias būdas pasiekti Belgiją. Jeigu atidžiai seksite kainą – pavyks nuvykti ypač pigiai. Kadangi šalyje kainos ne
tokios mažos kaip kad pas mus – verta sutaupyti bent jau ant bilieto. Dažniausiai reisuojama į Charleroi oro uostą, kuris yra įsikūręs 55 km nuo miesto centro. Nepergyvenkite, nuo oro uosto reguliariai reisuoja autobusas link centro ir bilieto kaina į vieną pusę Jums kainuos apie 13 EUR.

Nakvynė

Gyvenimas Briuselio viešbučiuose nėra labai pigus ir arčiau centro naktis prasideda nuo 30 EUR, tačiau prabangos tikėtis neverta. Žinoma, įvertinkite pigesnes arba visiškai nemokamas alternatyvas. AirBNB padės surasti pigią nakvynę žmonių nuomojamuose būstuose. CouchSurfing variantas padės nemokėti už nakvynę nei cento. Bet kuriuo atveju, alternatyvų daug,
tad nebūtinai reikia rinktis brangiausią variantą.
Jeigu dar neturite Airbnb sąskaitos, tai užsiregistruokite per mūsų nuorodą ir gaukite 30 eurų nuolaidą savo pirmai nakvynei. Registruotis į Airbnb.
Taip pat pasižiūrėkite ir Hostelių ir Viešbučių pasiūlymus Booking.com svetanėje, gal pasiseks ir rasite patrauklų pasiūlymą.

Maistas

Suprantama, kad brangus miestas dažniausiai siūlo ir gana brangų maistą. Jeigu norėsite vakarieniauti restoranuose – teks nemažai sumokėti ir vakarienė dviems gali siekti net ir 100 EUR.
Žinomesniuose restoranuose reikia rezervuoti vietas iš anksčiau, kadangi nerasite laisvos. Kur kas pigiau užeigose, kurioms vadovauja turkai arba italai. Žinoma, ir maistas paprastesnis ir greitesnis. Vienas populiariausių belgiškų patiekalų yra moliuskai su fri bulvėmis. Galite užsisakyti tiek restorane, tiek įsigyti pas gatvės prekeivį. Verta paminėti, kad Briuselis pasižymi ypač aukštos kokybės šokoladu, tad mėgaukitės ir parvežkite likusiems draugams. O jeigu esate smaližius, būtinai paragaukite Belgiškų vaflių.

Lankytinos vietos

Nuostabusis Briuselis tikrai turi ką parodyti. Pateikiame labiausiai dėmesio vertų vietų sąrašą, kuris geriausiai atskleis Briuselio dvasią. Tuo tarpu jeigu norite geriau pažinti Belgiją – siūlome
keliauti už sostinės ribų.

Didžioji aikštė. Svarbiausias sostinės centras, kurį kasdien pramina tūkstančiai žmonių. Ši aikštė yra įrašyta į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Didelis privalumas, kad ir visi kiti lankytini objektai, kuriuos verta pamatyti, yra visai greta šios aikštės. Aikštę supa didingi pastatai, o žavingumo jai suteikia gatvės prekeiviai bei muzikantai.

Besišlapinančio berniuko skulptūra. Puikiai visiems žinoma skulptūra, kuri atrodo yra gana paprasta. Tačiau labiausiai ir stebina tai, kaip iš pirmo žvilgsnio kai kurie paprasti dalykai virsta
pasaulyje puikiai žinomais objektais. Labai panašiai yra ir su šia skulptūra, kuri atrodo niekuo nešsiskiria. Tiesa, kuomet kitų šalių lyderiai atvyksta lankyti Briuselio – dovanoja berniukui savo šalies tautinius kostiumus. Šiuo metu šis nuogas berniukas turi daugiau drabužių nei daugelis moterų. Nuostabiausia, kad visi drabužiai išskirtiniai ir su savo istorijomis.

Karališkieji rūmai. Didinga ir nuostabi architektūra visada gaus jai skirta dėmesį. Nieko keisto, kad ir šie rūmai tokie mėgstami ir taip dažnai lankomi. Tai neoklasikiniu stiliumi pastatytas pastatas, kuris oficialiai yra karališkosios šeimos namai.

Mini Europos parkas. Jeigu bijote, kad nepavyks apkeliauti Europos, tačiau norite pamatyti kuo daugiau garsų žemyno statinių – tokiu atveju siūlome aplankyti Mini Europos parką. Tiesa, jis yra ne pačioje sostinėje, tačiau už jos ribų, tad teks pasinaudoti viešuoju transportu jeigu norite aplankyti šią vietą. Nuostabiame parke matyti patys žinomiausi Europos pastatai, kurie geriausiai
reprezentuoja skirtingas šalis. Žinoma, rasite ir Lietuvą.

Kakavos ir šokolado muziejus. Šiek tiek keliaujame arčiau maisto, kadangi kiekvienas keliautojas žino, kad geriausiai pažinti šalies kultūrą pavyks per maistą. Taigi, visai netoli pagrindinės aikštės galia rasti  muziejų, kuriame skanėstais galės džiaugtis šokolado gerbėjai. Čia galite ne tik pasmaguriauti šokolado, tačiau ir artimiau susipažinti su senomis šokolado gamybos tradicijomis bei istorijomis. Tuo pačiu Jums bs papasakota kaip galima pasigaminti šokolado namuose ir kokiomis gydomosiomis savybėmis jis pasižymi.

Parlamento kvartalas. Jeigu nuo šokolado ir senų statinių norite pamatyti kažką modernesnio – tokiu atveju būtinai užsukite į Parlamento kvartalą. Modernių pastatų apsuptyje pamatysite ir vieną iš ES Parlamento būstinių. Galbūt į vidų patekti ir nepavyks, tačiau vien buvimas greta jau yra kažkas įspūdingo.

Briuselis kvapia tradicijomis, kurios puikiai dera su modernumu. Svarbiausia, kad pasiekti šią sotinę taip paprasta ir taip pigu. Verta aplankyti!

Share this post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.