7 priežastys, kodėl verta keliauti į Boloniją

Kiekvienas Italijos miestas yra kažkuo ypatingas ir kažkuo traukiantis. Keista, kad viena šalis gali būti tokia skirtinga ir tuo pačiu tokia panaši. Jeigu esate Italijos mylėtojas, tokiu atveju teks aplankyti kuo daugiau jos skirtingų regionų, kad pavyktų susidaryti įspūdį – kuo kvepia moteriško bato formos šalis. Šįkart mes apie Boloniją ir 7 priežastis, kodėl čia verta apsilankyti. O kartą apsilankius – sugrįžti dar kartą.

 • , , ,

  Ryanair Kuprinė 40x20x25cm 20L CabinFly Bellanca Mėlyna Wizzair Nemokamas Rankinis Bagažas

  5.00 out of 5

  „Ryanair“ ir „Wizzair“ skrenda nemokamai!
  Nemokamas pristatymas per 1-3 d.d.
  Lietuviškas prekės ženklas.
  Kuprinę perki – lietuvišką verslą remi.

  37,00 

1 priežastis – vietinė virtuvė yra nuodėminga.

Geriau susipažinti su Bolonija galima per vietinių virtuvę, kadangi tradiciniai patiekalai tikrai labai išraiškingi ir džiugina ne tik skonio receptorius, tačiau taip pat ir regą bei uoslę. Žinoma, būtina paragauti tikro Bolonijos padažo, kuris apkeliavo visą pasaulį ir daugelio šeimininkių namuose tapo makaronų dalimi. Vienas geriausiai Bolonijos dvasią atspindinčių patiekalų yra Tortelini. Tai – makaronai įdaryti mėsa, tačiau paprastumas tegul Jūsų nesuklaidina – skonis pasakiškas. Mėgstantiems makaronus būtina išbandyti ir vietinių gaminamą lazaniją, kuri pasižymi daržovių gausa.

Nori sutaupyti sekančiai savo kelionei?

Užsiregistruok Airbnb ir gauk €30 nuolaidą pirmai nakvynei.

Registruotis į Airbnb

2 priežastis – Bolonijos turgeliai.

Bolonijoje yra labai daug turgelių, kuriuose aktyviai prekiaujama ir maistu, ir rankų darbo dirbiniais, įsiūlomos įvairios paslaugos. Pabūti turgeliuose reiškia ne tik pamatyti kuo prekiauja vietiniai, tačiau tapti jų bendruomenės dalimis. Turguose veiksmas ypač aktyvus: muzika, pašnekesiai, vietoje valgomas maistas bei daugelis kitų malonumų. Sakoma, kad būtent turguose galima geriausiai pažinti vietinius.

3 priežastis – Santo Stefano bazilika.

Jeigu jau esate Bolonijoje, tokiu atveju privalote aplankyti Santo Stefano baziliką. Arba dar geriau – vykite į Boloniją, kad galėtumėte pamatyti šią baziliką gyvai. Ji buvo statyta dar V amžiuje, pagrindinė jos paskirtis – Izidės šventykla. Visas bazilikos kompleksas susideda net iš 7 bažnyčių ir visos jos buvo statytos labai skirtingais laikotarpiais. Tai labai puikiai atsispindi pastato architektūroje. Šiuo metu bazilikoje įrengtas ir muziejus, tad galite apsilankyti ir jame.

4 priežastis – nuostabūs žmonės.

Viena iš priežasčių aplankyti Boloniją yra nuostabūs, labai draugiški bei svetingi žmonės. Žinoma, visi italai labai malonūs, tačiau boloniečiai giriami papildomi. Jie ne tik jums padės rasti ieškomą objektą bei nurodys kryptį, tačiau gali pasikviesti vakarienei net jeigu esate visiškai nepažįstamas. Paprasčiausiai turite jiems parodyti, kad norite bendrauti, esate draugiški ir tuo pačiu linkę užmegzti įvairias pažintis. Kadangi boloniečiai – tikrai tokie. Jie atvers Jums savo širdį, jeigu Jūs atversite jiems savo.

5 priežastis – Maggiore vartai.

Aplankyti Boloniją verta ir dėl dar vienos architektūrinio šedevro. Jeigu jau esate Bolonijoje, tokiu atveju tikrai pamatysite šiuos vartus, kadangi  pro juos yra nutiesta pati pagrindinė Bolonijos gatvė. Jie buvo statyti gynybiniais tikslais ir norint patekti į miestą – teko juos praeiti. Statyti dar XIII amžiuje, tad ne vieną šimtmetį skaičiuoja savo funkcionalumą.

6 priežastis – renginių ir paradų gausa.

Bolonijoje, kaip ir visoje Italijoje, reguliariai vyksta įvairūs renginiai, įvairūs karnavalai, kurių metu liejasi vynas, groja smagi muzika, žmonės šoka, valgo, linksminasi ir apie nieką negalvoja. Jeigu dar neturite bilietų į Boloniją, tokiu atveju siūlome pasidomėti organizuojamų renginių datomis ir atvykti tokiu metu, kad pavyktų sudalyvauti bent viename iš jų. Žinome, nuotykiai Jums paliks. Galiausiai, kas nutinka Bolonijoje – ten ir lieka, tad suteikite sau galimybę jaustis laisvai.

Ar, kada teko laukti vėluojančio skrydžio ilgiau nei 3 valandas per pastaruosius trejus metus? O gal jūsų skrydis buvo atšauktas?

Ar susigrąžinote jums pagal Europos Sąjungos įstatymus priklausančią kompensaciją iki €600? Jeigu ne, tai spausk mygtuką pateiktą žemiau ir užpildyk formą ir Skycop pasirūpins tavo kompensacija.

Eiti į Skycop

7 priežastis – seniausias universitetas pasaulyje.

Galiausiai, jeigu jau esate Bolonijoje, tokiu atveju būtinai turite aplankyti patį seniausią universitetą pasaulyje. Tai antrasis pagal dydį universitetas Italijoje, tačiau savo svarba bei prestižu – numeris vienas ne tik Italijoje, tačiau ir Europoje. Juk tai, kad jis veikia ilgiausiai – parodo jo paslaugų kokybę. Žinoma, akis traukia ir nuostabas grožio architektūra, tai pat, pavardės žmonių, kurie čia mokėsi: Dantė, Popiežius Aleksandras VI, Roterdamietis ir kiti.

Bolonija – nuostabus kraštas, su skaniu maistu bei nuostabiais žmonėmis. Dažnai čia apsilankius norisi grįžti ir vėl, tad išbandykite šią kryptį ir atraskite dar vietą Italijos tašką.

Share this post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

has been added to your cart.
Checkout