Įspūdžiai ir Patarimai

Filipinai kaip saldainiai: norisi dar ir dar!

Azijoje labiausiai lietuvių pamėgsta kryptis – Tailandas, tačiau vis daugiau žmonių atranda ir Filipinus, kurie stebina ne tik nuostabia gamta bei pramogų gausa, tačiau ir mažomis kainomis. Tai puiki kelionės kryptis tiems, kurie nenori daug išleisti būdami vietoje, tačiau tuo pačiu laukia smagių įspūdžių. Tiesa, patys bilietai į Filipinus taip pat nėra labai brangūs. Pasiekti šalį galima sėkmingai už 500 eur į abi puses, o sekant bilietų akcijas – ir dar pigiau.
Sudominome? Skaitykite toliau ir tarkite “Labas, Filipinai!”

Filipinų Rojus ir gamtos kultūra

Žinoma, paminėjus Filipinus daugelis pirmiausia pagalvoja apie nuostabią gamtą bei žydrus paplūdimius. Sąsajos visiškai teisingos, kadangi Filipinai gali pasigirti itin natūraliais bei švariais paplūdimiais. Gražiausių pasaulio paplūdimių jau ne kartą yra išrenkamas Barokai salos paplūdimys kuris būtent ir yra Filipinuose. Juolab, šalyje labai propaguojamas aktyvus vandens poilsis, pramogos, tad tai puikus pasirinkimas nuotykių mėgėjams.

Barokai sala šiuo metu yra pati populiariausia sala Filipinuose ir daugelis turistų keliauja būtent čia. Geriausios pramogos? Poilsis po skėčiu, kadangi saulė kaitri ir lietuviškai odai dažnai per karšta.

 

Gaidžių peštynės

Nedideliuose kaimeliuose vis dar itin populiarios gaidžių peštynės, kurias smerkia pirmojo pasaulio žmonės. Visgi, tradicijos yra tradicijos ir nieko čia jau nepadarysi. Daugelis turistų mielai ieško vietų, kur bando pagauti azartą stebėdami gaidžių peštynes. Žinoma, įdomiausia dalis yra statybų priėmimas ir turistus kaip pat skatinama lažintis. Statybų sumos tikrai gana didelės, ypač vietiniams.

 

Tradiciniai Filipinų patiekalai

Tradiciniai filipiniečių patiekalai daugeliui lietuvių atrodo tikrai kiek per intensyvūs ir manevringi. Kuo jie tokie išskirtiniai? Kadangi patiekaluose dominuoja actas arba česnakas, arba druska. O kartais ir visi trys, kadangi pasak vietinių – jeigu valgai, tai turi tą jausti. Prieskonių gausa juntama kiekviename patiekale, tad nepratusiam skrandžiui paprasčiausiai rekomenduojama valgyti sakingai.

Filipinų virtuvė gana įvairiapusė ir pasižymi skirtingais patiekalais skirtinguose regionuose. Štai pietinėje Filipinų dalyje dominuoja vegetariškas maistas, šiaurinėje – itin aštrūs patiekalai. Nors stereotipas, kad vietiniais čia tikrai mėgsta ryžius – teisybė. Daugelyje patiekalų tai ne tik garnyras, tačiau ir svarbiausias akcentas, kuris pasotina skrandį ir tuo pačiu pamalonina gomurį. Juk su atitinkamais prieskoniais net ir ryžiai gali būti itin skanūs.

 

Geriausi paplūdimiai Filipinuose

Visa šalis – įspūdinga, tačiau dažniausiai visai apkeliauti nebūna laiko. Tokiu atveju nelieka nieko kito kaip tik apsispręsti, kur praleisite didžiąją dalį laiko.

Geriausiai vertinami paplūdimiai Filipinuose yra šie:

  • Puerto Galera. Tai puiki vieta nardymo mėgėjams, kadangi čia pakrantėse yra bene tankiausias gyvūnijos bei augalijos kiekis. Suteikiamos visos galimybės kokybiškam nardymui.
  • Kagajano slėnis. Šis paplūdimys išsiskiria tuo, kad čia beveik nebūta žmogaus rankos, taigi Jus pasitiks visiškas unikalumas. Tam tikra prasme – nuostabu, tačiau nebūsite apsaugotas nuo pavojų tykančių vandens pasaulyje.
  • Barokai salos paplūdimys jau kelis kartus išrinktas kaip gražiausias paplūdimys pasaulyje. Purus, gelsvas smėlis bei žydras vanduo – aukščiausios klasės paplūdimys išrankiausiems. Vieta, kurioje kiekvienais metais vyksta labai svarbios balaganininkų varžybos. Tai puiki vieta mokytis plaukyti, kadangi vietoje yra profesionalų, kurie išgyvena iš turistų pamokų.
  • Palavano pakrantė. Nuostabūs mištai, egzotiški paukščiai ir ryškiai melsvos spalvos paplūdimys… Rojus, o ne Filipinai.

 

Patarimai ir dar šis tas…

Filipinų salynas yra labai didelis ir platus, tad visko aplankyti yra paprasčiausiai neįmanoma. Jeigu laikas yra labai ribotas – siūlome susidaryti detalų planą kada ir kur būsite. Tik tokiu atveju nereikės plėšytis iš vienos vietos į kitą siekiant pamatyti kuo daugiau. Būnant mažiau nei 21 dieną – nereikia vizos, tad siūlome sutilpti į šį terminą.

Būnant Filipinuose pamatysite, kad vietiniai niekur neskuba, tad tuo pačiu siūlo neskubėti ir turistams. Neatvažiavo Jūsų kviestas taksistas. Nebuvo suteiktos žadėtos paslaugos? Nepergyvenkite. Taip nutiks ir gana dažnai, kadangi vietiniai nenoriai žiūri į laikrodį, o kai nėra nuotaikos – nedirbs, taigi, kantrybė punktualiam lietuviui gali neatlaikyti. Visgi, juk atostogaujate.

Filipinai vienas iš tų kraštų, kurį siūloma būtinai aplankyti. Dėl gana permainingų oro sąlygų bei klimato kismo pergyvenama, kad nuostabios Filipinų salos gali būti paprasčiausiai užlietos.