Įspūdžiai ir Patarimai

Visi keliai veda į Bulgariją!

Vis daugiau turistų atranda Balkanų šalis. Kuo jos vilioja? Saule ir kur kas mažesnėmis paslaugų kainomis nei kad pietų Europoje. Juolab, Balkanų šalys žingsnis po žingsnio juda link vakarų pasaulio kokybės, tad pasirinkę šią kryptį – nesuklysite.

 

Bulgarija yra itin pamėgta lietuvių, kurie nori sutaupyti ir tuo pačiu maloniai praleisti laiką. Bilietai į šalį pigūs, o saulė vasaros sezonu džiugina kur kas labiau nei Lietuvoje.

Transportas šalyje

Patogu keliauti viešuoju transportu, kuris pradeda kursuoti nuo labai ankstaus ryto iki labai vėlyvo vakaro. Žinoma, visada galima pasinaudoti taksi paslaugomis, kurios lietuviškai piniginei atrodys gana pigios.

Keliaujantys po Sofiją ir ieškantys informacijos apie viešąjį transportą – skaitykite čia:  http://sched.skgt-bg.com/test/wwwroot/.

Apgyvendinimas

Pasirinkimas platus, tad priklausomai nuo to, kiek laiko planuojate praleisti Bulgarijoje – reikėtų ieškoti ir atitinkamo varianto. Štai sostinės centre esantis butas mėnesiui Jums kainuos apie 300 EUR. Viešbutis vienai nakčiai nuo 7 iki 50 eurų ir daugiau priklausomai nuo to, kokio komforto lygio tikitės.

Geriausia keliauti nuo gegužės iki spalio mėnesio. Tuomet oras šilčiausias. Nepamirškite, kad Bulgarija taip pat turi keturis metų laikus.

Mes rekomenduojame Airbnb.com nakvynės portalą. Jeigu dar neturite sąskaitos pas juos, tai užsiregistruokite per mūsų nuorodą ir gaukite €25 nuolaidą savo pirmai nakvynei.
Registruotis į Airbnb.com

Kainos

Mieste atsiskaityti galite įprastomis diabeto bei vizos kortelėmis. Nedideliuose miesteliuose geriausia visada su savimi turėti grynų. Kainos Bulgarijoje palyginus yra gana mažos, tad daugelis leidžia sau atsilaiduoti.

  • Sumuštinis kavinėje kainuoja iki 1 euro.
  • Kavos puodelis – 50 ct.
  • Bilietas į kiną siekia 3 eurus.

Nepamirškite, kad studentai, kurie turi tarptautinį ISEC pažymėjimą, daugelyje vietų gali lankytis su nuolaida.

Sofija

Bulgarijos sostinė tikrai labai spalvinga ir jauki. Tai ne tik sostinė, tačiau ir pats didžiausias miestas Bulgarijoje pasižymintis nuostabių istorinių bei architektūrinių objektų gausa.

Pačiame centre stūkso milžiniškas Aleksandro Nevskio soboras, kuris puoštas 12 aukso kupolų. Tai – sostinės širdis.

Rilos vienuolynas

Vienuolynas yra įtrauktas į UNESCO lankytinų objektų sąrašą, tad jau vien tai parodo, kad ši vieta bus kažkuo ypatinga. Tai pats didžiausias ir pats vertingiausias vienuolynas, kurio įkūrimo data siekia net X amžių. Vienuolyne šiuo metu gyvena ne tik šventikai, tačiau specialiose patalpose saugoma tūkstančiai knygų, kurios pasakoja šalies istoriją.

Melnikas

Melnikas – nedidelis miestelis, kuris labiausiai žinomas dėl savo vynininkystės tradicijų. Tane pačiame miestelyje yra dar vienas nuostabus vienuolynas, kuris kviečia apsilankyti ne tik stačiatikius, tačiau ir visus kitus, kurie domisi architektūra.

Netoli Melniko miestelio yra kelios Melniko piramidės. Tai gamtos stebuklas. Piramidės yra išsikišusios iš uolos, tad atrodo labai įspūdingai.

Nesebaris

Nesebaris yra dar vienas miestelis, kurį patogiausia pasiekti yra naudojantis išsinuomota mašina. Jis yra įsikūręs itin vaizdingoje vietoje. Anksčiau čia klestėjo žvejų miestelis. Kadangi didžioji dalis žvejų savo karjerą baigė – pats miestelis liko tarsi atviras muziejus. Vaikštant gatvėmis galima justi žvejybos amato istoriją bei gyvenimą.

Rožių slėnis

Frakijos lygumoje yra Rožių slėnis, kuriame galite išvysti tūkstančius rožių žiedų, kurie vilioja ne tik savo grožiu, tačiau ir kvapu. Sakoma, kad Aleksandras Makedonietis pasirūpino, kad ši nuostabi gėlė siektų Bulgariją iš Persijos. Panašu, kad jai patiko bulgariškas klimatas, tad ji giliai įleido šaknis. Iš rožių yra gaminamas aliejus, kuris pasižymi gydomosiomis savybėmis.

Plovdivas

Plovdivas yra antras pagal dydį Bulgarijos miestas. Jis dažnai įvardijamas kaip vienas seniausių miestų visoje Europoje, kadangi žmonės čia gyvena ištisai daugiau nei 8 000 metų. Miestelis džiugina savo architektūriniais bei archeologiniais radiniais.

Varna

Varna – vienas mėgstamiausių turistų kurortų. Jis yra greta Juodosios jūros, tad tai puikus pasirinkimas norintiems pamatyti, kurioje jūroje Vytautas girdė savo žirgus.

Bet kuriuo atveju, ar dėl istorijos, ar dėl nuostabaus kurorto – apsilankyti Varne tikrai reikia.

Keliaujant į Varną turėtumėte nepamiršti kelių svarbių smulkmenų, kurias paminėsime žemiau. Tai Jums leis greitai perprasti vietinius ir šildytis saulės voniose.

  • Turistiniame regione daugelis vietinių, kurie siūlo savo paslaugas, kalba keliomis užsienio kalbomis, tad neturėtumėte susidurti su problemomis. Bent jau anglų ir rusų kalba susišnekėti pavyks. Vietiniai labai noriai mokosi ir turistų kalbos, tad drąsiai išmokykite kelias frazes, jeigu jie pageidaus.
  • Bulgarija yra viena iš tų šalių, kurioje derėjimasis už prekę yra tarsi pagarbos ženklas. Jeigu jaučiatės nepatogiai bandydami numušti kainą – geriau visai nepirkite, nes galite įžeisti vietinį.
  • Pietūs – svarbiausias dienos metas, kuomet reikia pasmaguriauti net keliais patiekalais. Pietų metu dažniausiai visos kavinukės bei restoranai būna užimti, kadangi vietiniai taip pat noriai mėgaujasi pietų malonumais.
  • Rekomenduojame negerti vandens iš vandentiekio. Nors Varna yra gana išvystytas regionas, tačiau problemų su vandeniu turi gana daug ir gana rimtų.
  • Pasitaiko tokių sukčiavimo atvejų, kai vietiniai prašys Jūsų susimokėti už patekimą į paplūdimį. Apsilankymai yra visiškai nemokami, tad jokiu būdu nemokėkite nei cento.
  • Vietiniai mielai priima ne tik Bulgarijos valiutą, tačiau ir eurus, tad galite nekeisti didelių sumų keliaudami į Bulgariją.

Varna – vienas labiausiai lankomų Bulgarijos taškų, tačiau nepamirškite, kad ši šalis – ne tik kurortinė. Ji taip pat gali pasigirti nuostabiais mažais miesteliais, kuriuose kvepia istorija bei žavinga architektūra.

 

Pridėti komentarą

Pridėti komentarą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

[instagram-feed]