Viena diena Vienoje: ką nuveikti, kad įspūdžiai dar ilgai alsuotų prisiminimais?

Nuostabioji Viena daugeliui asocijuojasi su kultūra, prabanga, gražiausiomis simfonijomis ir šniceliais, kadangi jie kilę būtent iš Vienos. Būdama tokia prabangi tuo pačiu ji yra gana paprasta, tad pamatyti tą paprastą genialumą turi kiekvienas. Ir nors Vienoje rasite ką veikti visą savaitę – nemažai jos pažinti galima per vieną dieną, tad nurodysime svarbiausius taškus ir veiklas, kurias turite išbandyti būdami Vienoje. Būtent šie taškai padės Jums geriausiai pažinti Vienos gyvenimo ritmą.

Viena puikiai žinoma dėl prabangių pobūvių, kurie leidžia tarsi keliauti laiku ir pasinerti į elegancijos siautulį. Kiekvienais metais Vienoje surengiama daugiau nei 300 pokylių, kuriuose apsilanko daugiau nei 200 000 turistų iš viso pasaulio. Nors pokylių durys gana atviros, visgi, teks šiek tiek pasistengti, kad galėtumėte juose sudalyvauti.

Kol vieni lošia populiarumo korta, tuo tarpu kiti į pokylius patenka sumokėdami renginio mokestį. Pats įspūdingiausias pokylis – Vienos operos teatre. Vyksta kartą per metus ir čia gali apsilankyti tik išrinktieji, kurie gauna kvietimus ir kuriems yra garbė čia pasirodyti. Taigi, jeigu planuojate Vienoje praleisti vos dieną – būtinai apsilankykite pokylyje, kadangi jis padės suprasti – kaip gyvena vietiniai.

Viena taip pat labai puikiai žinoma dėl čia kūrusių kompozitorių gausos, tad jeigu esate melomanas – siūlome aplankyti kuo daugiau kompozitorių namų, skulptūrų bei muziejų, kuriuose galėsite plačiau susipažinti su menininkų gyvenimais bei kūryba. Pats garsiausias, žinoma, W. A Mozartas, tačiau ne visi žino, kad Vienoje gyveno ir kūrė Bethovenas, taip pat, Haydnas bei daugelis kitų elito kompozitorių, kurie žinomi iki šių dienų.

Jeigu norite pasigrožėti Vienos centru – tokiu atveju siūlome pasinaudoti auto nuoma, kadangi apvažiavimas bus paprastesnis, o kai laiko taip trūksta – suteiks galimybę pamatyti daugiau. Tiesa, centras gana judrus, tad būtini geri vairavimo įgūdžiai.

Didelis privalumas, kad daugelyje vietų stovėjimas nemokamas. Visgi, jeigu nepasitikite savo įgūdžiais ir dėl vienos dienos nesinori nuomoti mašinos – puikiai tiks iš viešasis transportas, kuris taip pat labai puikiai išpuoselėtas. Centrinę miesto dalį lengvai apeisite ir per pusę valandos, tad tolimesni maršrutai jau priklauso nuo Jūsų poreikių. Norime akcentuoti, kad Viena yra dviratininkų kraštas, tad atsargiai vaikščiokite ir nekliudykite kitų. Taip pat galite pasinaudoti dviračio nuomos paslaugomis.

Taip pat, jeigu esate Vienoje – turite išbandyti bent vieną vietinių ritualą. Vienas išraiškingiausių ir kurį paprasčiausią įgyvendinti – kavos gėrimas. Sakoma, kad Vienoje kavos gėrimo ritualas yra labai svarbus, kadangi jis suartina žmones ir padeda jiems užmegzti naujus santykius. Taigi, be jokio vargo raskite vietą, prisėskite kavinėje ir užsisakykite kavos, kurią gerkite kuo lėčiau ir bandydami pasimėgauti. Žinoma, laiko daug neturite, tačiau sėdėjimas ir žiūrėjimas į žmones taip pat svarbi svetimos kultūros pažinimo dalis.

O ką pamatyti Vienoje?

Vietų tikrai labai daug, tad dažniausiai visko apeiti per vieną dieną pavyks. Susidarykite maršrutą ir tuo pačiu pasižymėkite tas vietas, kurios Jums atrodo pačios svarbiausios.

  • Hofburgų rūmai;
  • Šv. Stepono katedra;
  • Vienos operos teatro pastatas;
  • Centrinės Vienos kapinės;
  • A.Mozarto namas;
  • Vienos meno istorijos muziejus.

Kai po ilgos kelionės jausitės pavargusiu – nurodysime dar kelias vietas, kur galite skaniai pavalgyti ir tai gali labai puikiai užbaigti Jūsų vakarą. Maistas – skanus ir tuo pačiu mūsų minimose vietose patiekalai yra tradiciniai.

  • „Pickwick’s Cafe“ (Marc-Aurel Strasse 10-12, Viena).
  • „Tunnel“ (Florianigasse 39, Viena).
  • „Eis-Greißler“ (Mariahilferstraße 33, Viena).

Visose vietose maistas ne tik skanus, tačiau ir gana pigus.

Ar, kada teko laukti vėluojančio skrydžio ilgiau nei 3 valandas per pastaruosius trejus metus? O gal jūsų skrydis buvo atšauktas?

Ar susigrąžinote jums pagal Europos Sąjungos įstatymus priklausančią kompensaciją iki €600? Jeigu ne, tai spausk mygtuką pateiktą žemiau ir užpildyk formą ir Skycop pasirūpins tavo kompensacija.

Eiti į Skycop

Žinoma, norint geriau pažinti Vieną – dažniausiai neužtenka tik dienos. Tačiau dienos puikiai užtenka bandant pamilti šį miestą ir karta jau jį pažinus – kartokite patirtis ir kitą kartą apsilankykite kur kas ilgesniam laiko tarpui.

Share this post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

has been added to your cart.
Checkout