Tunisas: kai norisi dar ir dar

Tunisas dažniausiai sulaukia dviejų tipų turistų. Vieni atvyksta siekdami poilsio, dienas leidžia smėlėtuose paplūdimiuose, nieko neveikia ir tik mėgaujasi saulės voniomis. Tuo tarpu kiti atvykę į saulėtąjį Tunisą dažniausiai aktyviai domisi istorija, archeologiniais radiniais, džiaugiasi, kad šiuo metu pramogų pasirinkimas labai platus, tad kiekvienas, kuris nori  aktyviau leisti dienas, ras ką veikti.

Kada geriausia keliauti į Tunisą?

Tai viena iš tų šalių, kuri vasaros metu dažniausiai netinkama lietuviams. Paprasčiausiai būna per karšta, tad tai daugiau suteikia diskomforto, o ne džiaugsmo. Tiesa, žiemos metu čia laikosi net 10-12 laipsnių šilumos, tad net ir tokiu metų laiku lietuviams oras atrodo gana neblogas. Visgi, geriausia keliauti yra pavasarį arba rudenį. Tokiu atveju tikrai pavyks gražiai įdegti, maudytis ir tuo pačiu oras nebus per daug karštas ir nesukels Jums jokio diskomforto.

Saugumo kriterijai

Nors Tunisas tikrai gana saugi šalis ir daugelis teigia, kad kalbos apie nesaugumą dažniausiai yra iš piršto laužtos, tačiau LR Užsienio reikalų ministerija įspėja, kad tai šalis, kurioje reikia papildomai pasirūpinti savo saugumu. Paprasčiausiai nėra ko pavieniams vaikščioti atskirai nuo kitų, taip pat verta lankytis tik žinomose ir pripažintose vietose.

Tunisas – kurortų rojus

Net jeigu čia atvykote aktyviai leisti laiko, tačiau vis tiek teks pasiilsėti kurortiniuose miesteliuose, kurie padės pamiršti kasdieninius vargus ir paprasčiausiai atsilaiduoti. O kurortinių miestų ir
miestelių pasirinkimas labai platus. Aptarsime pačius pagrindinius, kurie labiausiai mėgstami ir aktyviausiai lankomi turistų.

HAMAMETAS. Tai bene pats mėgstamiausias Tuniso kurortas, kurį renkasi pasiilgusieji smėlėtų paplūdimių bei gaivaus oro. Žinoma, traukia ne tik poilsiavimas prie vandens, tačiau ir architektūriniai objektai. Svarbiausia, kad siūlomas platus, vietinių stiliaus namelių pasirinkimas, kuris tikrai priimtinas lietuvio piniginei. Galima sakyti, kad tai gana ramus kurortas. Palyginkime su Nida. Nors čia yra parduotuvių, restoranų ir barų, tačiau apskritai šis kurortas – vienas ramiausių, tad jį renkasi tie, kurie atvyksta pasiilsėti ir tie, kurie nori pažinti vietinių gyvenimo tempą.

PORT EL KANTAOUI. Dar vena kurortas, kuris taip pat labiausiai subalsuotas ramioms atostogoms. Šią vietą dažniausiai renkasi šeimos, kadangi galima ramiai papoilsiauti ir nepergyventi dėl prasto oro ar didelių kainų. Juolab, miestelyje yra ir daugiau įvairiausių patogų, kaip kad vandens atrakcionų parkas, kuris patiks ne tik vaikams, tačiau ir suaugusiems. Suteikiama net galimybė plaukioti povandeniniu laivu, tad jeigu ieškote naujų įspūdžių – būtinai juos išbandykite. Kurorte yra įrengtas gana mielas zoo sodas, kurs patinka vaikams.

SUSAS. Tai trečias pagal dydį Tuniso miestas, kuris taip pat, kaip ir kiti turistiniai miesteliai, labiausiai gali pasigirti gražiais paplūdimiais ir tuo pačiu nuostabiais architektūriniais objektais. Čia labiausiai žavi senoviniai religiniai pastatai, kurie jau skaičiuoja ne pirmą amžių, tačiau yra gana neblogai išsilaikę. Žinoma, turistus traukia ir vietinės kavinukės, diskotekos bei kitos vietos, kur galima artimiau susipažinti tiek su pačiais vietiniais, tiek su jų maistu.

SKANES. Dar vienas turistinis miestelis, kuris džiugina sunkiai akimis aprėpiamais paplūdimiais. Nuo tokių, kuriuose yra išvystyti turistų priėmimų centrai iki gana laukini paplūdimių, kuriuose labai ramu bei tylu.

ENFIDA. Ypač didelio išskirtinumo sulaukia miestas esantis šiaurės rytų Tunise. Jame gyvena daugiau nei 10 000 gyventojų, tad ne toks ir mažas. Tiesa, labai jaukus ir pasiruošęs priimti turistus. Tai puiki vieta tiems, kurie nori ramių atostogų. Didelis privalumas, kad šiame mieste yra oro uostas ir būtent iš Lietuvos į Enfidą vykdomi tiesioginiai skrydžiai. Akivaizdu, kad atostogauti yra paprasta kaip niekada.

Kitos lankytinos vietos

Tunisas turi labai daug vertų dėmesio vietų. Visų aptarti nepavyks, tad koncentruojamės ties pačiomis populiariausiomis ir tomis, kurias labiausiai verta aplankyti. Žinoma, siūlome nepamiršti ir kiek atokesnių vietų, kurias daugelis žmonių randa patys paprasčiausiai keliaudami.

Katargina. Tai 814 m. pr. Kr pastatytas miestas, kuris vienu metu buvo pats svarbiausias Viduržemio jūros regiono centras. Po karo visas miestas buvo sugriautas, tačiau žingsnis po žingsnio jį pavyko prikelti antram gyvenimui. Aplankius šį miestą labiausiai žavi architektūriniai ir istoriniai objektai, kurie tarsi padeda keliauti laiku. Iki šiol randama įvairiausių radinių, kurie padeda geriau suprasti ano meto gyvenimo įpročius.

Kairuanas. Tai miestas, kuris buvo pastatytas arabų dar VII amžiuje. Viduramžiais tai buvo pats svarbiausias miestas visame Islamo pasaulyje (žinoma, po garbiųjų Mekos ir Medinos). Galima sakyti, kad tai buvo prekybos centras. Labiausiai čia aplankyti verta mečetes, kurių tikrai labai daug ir kurios labai įvairios.

Zagvanas. Tai yra miestas, kuriame išlikęs romėnų statytas akvedukas bei vandens saugyklos. Čia galima rasti ir Tuburo Majaus griuvėsius.

Duga. Tai vienas geriausiai išlikusių antikinių miestų. Labiausiai lankomas objektas  – Kapitolijaus griūvėsiai. Juose savu metu tilpo net 3500 žmonių, tad galite įsivaizduoti jų dydį bei galybę. Taip pat šiame nuostabiame mieste galima aplankyti ir labai daug šventyklų, mauzoliejų bei kitų religinių pastatų. Puikiausia, kad visi jie gana neblogai išlikę, atrodo puikiai.

Tunisas – ne tik nuostabi vieta galinti pasigirti maloniu klimatu ir architektūra, tačiau taip pat ir šiltais žmonėmis, kurie tikrai noriai padeda. Turistai – pragyvenimo šaltinis, tad jie tenkina visus
lankytojų poreikius.

Share this post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.