Įspūdžiai ir Patarimai

Siaubo mėgėjams: Europos pilys, kuriose vaidenasi

Siaubo filmų Jums jau nebeužtenka, kad pajustumėte šiurpuliuką? Tuomet iš virtualaus pasaulio apsilankykite realiose vietose, kurios gąsdina tiek vietinius, tiek turistus.

Turbūt ne kartą teko girdėti daug istorijų apie vaiduoklius gyvenančius pilyse bei viešbučiuose. Kol vieni galvoja, kad tai tik triukas padedantis pritraukti turistų, tuo tarpu kiti tvirtina, kad vaiduokliai yra. Svarbiausia, kad įsitikinti nėra sudėtinga.

Pateikiame garsiausias Europos pilis, kuriose vaidenasi.

Leap pilis. Airija.

Tai viena baugiausių vietų visoje Airijoje, kuri traukia turistus iš viso pasaulio. Sakoma, kad joje kiekvieną dieną galima sutikti vaizduoklių. Įdomiausia tai, kad šią informaciją tvirtina ne turizmo atstovai, o paprasti žmonės išdrįsę “pasimėgauti” nakvyne pilyje.

Pilies gyvavimo istorija yra paženklinta mirties dvelksmu, tad nieko keisto, kad čia negali nurimti dvasios. Legenda kalba, kad čia gyvenęs dvariškis savo šeimos narių akivaizdoje nužudė savo tikrą brolį. Primena Hamletą? Gal kiek ir taip, tačiau iki tol kol sužinote, kad šios pilies požemiuose anksčiau buvo kalėjimas, kur žiauriai kankinami žmonės sulaukdavo savo mirties.

Ant požemių grindų buvo montuojami aštrūs smaigaliai ant kurių iš viršaus buvo metami nusikaltėliai. Jų laukdavo lėta ir labai skausminga mirtis.

Adresas: Leap, Co. Offaly, Airija

Frankenšteino pilis. Vokietija.

Paminėti šią pilį yra būtina. Ne tik todėl, kad joje gyvena garsusis siaubo filmus herojus, tačiau ir todėl, kad antgamtines jėgas tirianti komanda 2008 metais įrodė, kad čia gyvena kažkas mįslingo. Užlipus į pilies bokštus galima grožėtis nuostabiu reginiu, kadangi atsiveria panorama į miestą. Būtent čia garsus rašytojas M. Shelley ir sukūrė romaną “Frankenšteinas”.

Vietiniai lankytojai bei darbininkai tvirtina, kad pilyje nuolatos trankosi durys, juda daiktai ir vyksta kiti nepaaiškinami faktai. Ką gi, telieka vykti ten ir įsitikinti, ar tai tikrai tiesa.

Adresas: Parkplatz Burg Frankenstein, 64367 Mühltal, Vokietija

Zvikovo pilis. Čekija.

Tai nuostabi gotikiniu stiliumi sukurta pilis, kuris žavi ne tik išvaizda, tačiau ir mįslingais dalykais, kurie joje vyksta. Galvojama, kad čia gyvenanti būtinybė yra vardu Raraseko. Iš kur toks tikslus vardas? Tai didikas gyvenę šioje pilyje. Sakoma, kad joje nuolatos juda įvairiausi daiktai. Baugiausia, kad dažnai girdimas šnopavimas, kuris trukdo ramiai dirbti, šiurpina. Vietiniai taip pat prideda, kad vaikštant netoli pilies gyvūnai pradeda keistai elgtis, dažnai bando eiti kuo toliau nuo jos.

Legenda byloja, kad naktis pilies bokšte atims Jums gyvybę. Norinčių išbandyti taip ir neatsiranda.

Adresas: Zvíkovské Podhradí 1, 397 01 Zvíkovské Podhradí, Čekija

Dragsholmo pilis. Danija.

Šiuo metu ši išskirtinio grožio pilis yra paversta muziejumi. Galbūt tai ir paskatina siaubo mėgėjus joje praleisti naktį. Kol vieni tikina, kad tai tik reklaminis triukas, tuo tarpu kiti argumentuoja, kad pilyje vaidenasi dėl tamsios pastato istorijos.

XX amžiaus pirmoje pusėje buvo rasti sienoje užmūryti palaikai. Manoma, kad gyvenimą ten užmūryta praleido moteris, kuri buvo nuausta vyro. Liūdna istorija su siaubo prieskoniu, kurio paragauti galite labai paprastai.

Adresas: Dragsholm Allé, 4534 Hørve, Danija

Windsor pilis. Anglija.

Perdėtai pamiršta pilis, kuri turėtų traukti jeigu ne vaiduokliais, tai bent jau išskirtine architektūra. Ši pilies – tai Henriko VIII namai. Tikima, kad būtent jo vėlė ir nerimsta. Daugelis žmonių tikina girdėję labai skausmingas dejones bei žingsnius, kurie aktyviausi nakties metu.

Adresas:  Windsoras SL4 1NJ, Jungtinė Karalystė

Delhusi pilis. Škotija.

Šioje pilyje įvykusi liūdna istorija ir apipynė mitais, kad joje vaidenasi. Žinoma, galbūt tai ir ne mitas. Pilyje gyvenusi ledi Katerina pamilo iš žemiausio sluoksnio kilusi arklininką (XIII a.). Deja, jų meilė buvo išaiškinta ir numalšinta. Ledi buvo uždaryta į pilies bokštą ir ten paprasčiausiai mirė iš bado. Manoma, kad ji iki šiol neranda ramybės, todėl kiekvieną vakarą verkia, kad ji negalėjo gyventi su savo gyvenimo meile.

Praeito amžiaus aštuntame dešimtmetyje ši pilis buvo paversta viešbučiu. Būtent svečiai ir tikina, kad iš pilies bokšto dažnai girdi liūdnas raudas.

Adresas: Edinburgh EH19 3JB, Jungtinė Karalystė

Rešliaus pilis. Lenkija.

Norint aplankyti dar vieną pilį su vaiduokliais – nereikės keliauti toli. Lenkija taip pat turi pilį, kurioje, pasak vietinių, vaidenasi. Šiuo metu tai irgi yra viešbutis, tačiau savu metu buvo įspūdinga pilis. XIX amžiaus pradžioje vietinė moteris buvo apkaltinta ragavimu ir todėl uždaryta į šios pilies bokštą. Paradoksalu tai, kad apkaltinta ji buvo nes susidėjo su per jaunesniu vyruku. Likimas toks, kad uždaryta kelėjime ji buvo nuolatos prievartaujama ir ten pagimdė dar du vaikus. Galiausiai po kelių metų kankynės ji buvo paprasčiausiai sudeginta.

Adresas: Józefa 20/14, Old Town, 31-056 Kraków, Poland

Žingeidumas anomalijoms pas kai kuriuos iš mūsų yra tiesiog įaugęs į kraują. Visai smagu apsilankyti tokiose vietose. Tačiau svarbiausia nepamiršti pagarbos, kadangi pilių “šeimininkai” gali supykti jeigu elgsitės netinkamai.

Pridėti komentarą

Pridėti komentarą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.