Savaitgalis Kijeve: skanu, malonu, pigu…

Apie trumpas, tačiau labai produktyvias išvykas į Kijevą girdime vis dažniau, kadangi skrydžių bilietai – pigūs, kelionė greita, pragyvenimas sostinėje taip pat labai pigus, o lankytinų vietų gausa ir paslaugų kokybė nustebins Jus gerąja prasme. Klaidingai galvojama, kad Kijeve paslaugų kokybė keliais žingsniais atsilieka. Ji tikrai nustebins Jus gerąja prasme, o kaip papildomas pliusas – mažos kainos.

Labai ir labai aukšti pastatai

Pastatų aukštis, kuris Jūsų laukia Kijeve – nustebins, kadangi pasijausite labai menki. Būtent mažumo ir menkumo jausmas apninka, kai išėjus iš požeminės metro stoties atsiveria visas Kijevo centro grožis. Kai kurie pastatus lygina su Niujorko dangoraižiais. Taip, Kijeve jie ne tokie aukšti, tačiau nepamirškite, kad nemaža dalis pastatų buvo statyti dar iki XIX amžiaus, tad tai bendram vaizdui suteikia tikrai daug jausmo.

Didelės bažnyčios, didelės skulptūros ir dideli visuomeniniai pastatai, kurių lankymas yra nemokamas arba labai pigus. Nors Ukrainoje negalioja tarptautinis studento pažymėjimas ir kiti panašūs dokumentai, tačiau malonūs bilietų prekeiviai dažniausiai suteikia nuolaidas.

Vietiniai myli kates

Vaikštant puošniomis gatvėmis akis patraukia kačių skulptūros, kačių piešiniai ant sienų ir gyvos katytės, kurios vaikšto parkeliuose. Vietiniai kates tikrai myli, tad jeigu mažosios eina – suteikite joms kelią, dar geriau – pamaitinkite ir paglostykite. Tiesa, benamių kačių, kaip ir šunų, yra gana daug, tad tai sostinei nesuteikia daugiau žavesio. Nors turistai dažniausiai prisibijo gyvūnų be namų, kadangi jie nešioja įvairias ligas, tačiau vietiniai sostinės gyventojai kates myli, šeria, tad daugelis jų yra pilvotos ir su tankiu kailiu. Taigi, jeigu pamatėte laukinę katę – nenuvykite jos, kadangi vietiniams tai tikrai nepatiks.

25 EUR Airbnb uzsakymui
 

Kainos, kurios džiugina lietuvius

Bene daugiausia kalbant apie Ukrainą akcentuojamos kainos, kadangi vidurines pajamas gaunantis lietuvis atvykęs į šią šalį gali džiaugtis karališkomis atostogomis. Žinoma, pačios ištaigingiausios paslaugos visada turi kainą, tad  nesitikėkite auksinių šaukštelių, tačiau valgyti kavinėje tris kartus per dieną po kelis patiekalus – gali beveik kiekvienas. Kainos džiugina ne tik viešojo maitinimo vietose, tačiau ir parduotuvėse. Pakelis cigarečių Jums kainuos iki 1 euro, o vyno butelis – iki 3 eurų. Ir ši kaina yra tikrai ne prasčiausio vyno.

Giliausia metro stotis

Kijevas turi labai daug lankytinų objektų ir vietų, kurios vertos Jūsų dėmesio, tačiau tikrai reikia apsilankyti ir metro stotyje, kurios gylis siekia net 105 metrus. Ir tai yra pati giliausia stotis visame pasaulyje. Nusileidimas gali trukti iki 4 minučių ir ilgiau, tad pabuvimas čia tikrai suteikia savotiško žavesio.

Ukrainiečiai myli lietuvius ir nemėgsta rusų

Turbūt net neverta kalbėti apie Ukrainos ir Rusijos santykius. Jie labai puikiai atsiskleidžia sostinės aplinkoje. Daugelis teigia, kad būtent Kijeve gyvena patys patriotiškiausi tautos žmonės, kurie aktyviausiai skinasi kelią į Vakarų pasaulį. Mieste sienas puošia užrašai “Putin chuin”, taip pat – Europos sąjungos žvaigždutės. Akivaizdu, kad bent jau sostinės gyventojai tikrai nori būti arčiau Vakarų pasaulio.

Lygiai taip pat labai mylimi lietuviai, tad pasakyti, kad esate iš Lietuvos – visada verta. Būsite maloniai sutiktas ir priimtas kaip šeimos narys. Nors ukrainiečiai nemėgsta rusakalbių, tačiau lietuviams kitaip susikalbėti nepavyks, kadangi su anglų kalba net ir sostinėje gana prasta situacija. Aukštesnio lygio restoranų personalas šiek tiek kalba, tačiau rusų – dominuojanti kalba.

Apsilankykite “Pas Katiušą”

Dažniausiai lankantis konkrečiose valstybėse rekomenduojama raganauti tam tikrų vietinių patiekalų. Tačiau šįkart mes norime  rekomenduoti ne konkretų patiekalą, tačiau konkrečią vietą, kuri daugelio turistų yra pristatoma kaip skaniausią maistą Kijeve gaminanti vieta. Restoranas “Pas Katušą” leis Jums nusikelti į praeitį, kadangi būtent toks ir maitinimo vietos interjeras: seni laikraščiai, nespalvotas TV, seni ir indai. Matysite tai, ką daugeliui teko matyti vaikystėje pas senelius. O ir maistas skanus!

Yra daug priežasčių, kodėl verta aplankyti Kijevą, tačiau bene pagrindinės, kad kainos mažos, atvykti paprasta, o ką veikti – apstu. Pasinaudokite galimybėmis.

 

Share this post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.