Paryžius: pirmasis tavo kartas. Nemokamos lankytinos vietos!

Su kuo Jums labiausiai asocijuojasi sostinės Paryžiaus vardas?.. Su meile? Mada? Kultūra? Istorija? Dažniausiai visais šiais dalykais, kadangi Paryžius – visapusiškas, kompleksiškas miestas, kuris gali tiek vaikui, tiek suaugusiems, tiek intravertui, tiek aktyvumą mėgstančiam žmogui, tiek istorikui, tiek mados žinovui… pasiūlyti tai, ko jis nori! Turbūt sunkiai atrasite kitą tokį įvairiapusišką miestą.

TRADICINIAI PATIEKALAI IR MAISTAS

Paryžius puikiai išpuoselėjęs maisto kultūrą. Žinoma, restoranuose teks pakrapšyti piniginę, tačiau ir skanausite tikrai aukštos kokybės patiekalais. Kavos puodelis Jums kainuos apie 3 eurus, sumuštinis kavinėje – 5 eurus. Pavalgyti vidutiniškai pietus galima už 10-15 eurų. Lietuviškai piniginei kainos atrodo didokos, tačiau atvykus į Paryžių bent kartą užsukti į viešojo maitinimo įstaigą yra privalu.

 

TRANSPORTAS

Jeigu esate ekonomiškas keliautojas – rekomenduojame autobusus, kurių intrastruktūra labai puikiai išvystyta. Iš vieno pigiausio Beuvais oro uosto į Paryžių galima patekti už 15 eurų ir kelionė trunka iki 1 valandos. Nebūtina pirkti bilietukų iš anksto. Greta stoties yra automatai, kurie leidžia greitai ir paprastai įsigyti bilietą reikalingą kryptimi.

Po miestą rekomenduojame keliauti metro. Vienkartinio bilietėlio kaina yra iki 2 eur ir tai pats pigiausias pasirinkimas. Tiesa, už beveik 7 eurus galite įsigyti dienos bilietėlį.

NAKVYNĖ

Pigios nakvynės Paryžiuje nėra. Jeigu nenorite daug išleisti gyvenamai vietai – tokiu atveju lankykite kitus Prancūzijos miestus, o ne Paryžių. Ten gyvenimo kaina yra nepalyginamai pigesnė nei sostinėje. Jeigu ieškote kompaktiško dviejų vietų kambariuko, kuris būtų miesto centre – gali tekti išleisti net ir 100 eurų už naktį. Daug? Taip, tačiau pigesnių variantų paprasčiausiai nėra. Galimybė sutaupyti – pasinaudoti couchsurfing idėja. Rekomenduojama kambarį užsisakyti dar būnant Lietuvoje. Tokiu atveju turėsite daugiau laiko palyginti skirtingus pasiūlymus ir atrasti pigiausią. Jei norite turėti daugiau laisvės ir nebūti kam nors našta, tada rinkitės iš Airbnb ir Booking.com pasiūlymų.

Užsiregistruoti Couchsurfing galite čia – https://www.couchsurfing.com/.

Užsiregistruok Airbnb ir gauk €25 nuolaidą savo kelionei,

Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia: Booking.com
NEMOKAMOS LANKYTINOS VIETOS PARYŽIUJE

Nors Paryžius nėra pigus – galima pasidžiaugti, kad visiškai nemokamai galima aplankyti labai daug nuostabių vietelių sostinėje. Pateikiame sąrašą vietų, kuriose apsilankymas Jums nieko nekainuos.

Paryžiaus Dievo motinos katedra. Tai įspūdingas architektūros šedevras, kuris yra tarsi Paryžiaus simbolis, taigi jį aplankyti yra būtina. Apsilankymas šiame gotikiniame stebukle yra nemokamas, tačiau norint patekti į vidų teks išstovėti ilgą eilę, kadangi turistų visada yra daug.

Saint Queno turgus. Kartais šis turgus dar pavadinamas blusų turgumi, kur galima atrasti ne tik labai mielų niekučių, tačiau taip pat ir nuostabių vintažinių gaminių. Jeigu neturite pinigų – nepirkite, tačiau net ir pasivaikščiojimas po šį turgelį tikrai padeda geriau pajusti prancūzų dvasią.

Nemokami madų šou. Tikrai taip. O kaip gi Prancūzija – mados sostinė nepasiūlys duonos tiems, kurie negali sau leisti ateiti į brangius madų pasirodymus. Tokie nemokamai šou vyksta vieną kartą per savaitę ir jeigu norite būti tikras, kad gausite vietą – būtinai rezervuokite ją internetu. Daugiau info: http://independenttravelcats.com/2013/08/10/how-to-attend-a-free-fashion-show-in-paris-at-galeries-lafayette/.

Tiuilri sodai. Tai parkas, kuris primena pasakų šalį matytą filmuose. Nuostabi gamta, architektūriniai šedevrai bei pramogos. Šiame parke drąsiai galima praleisti visą dieną, valgyti sumuštinius ir grožėtis aplinka.

Belvilio rajonas. Tai rajonas, kuris pasižymi labai dideliu multikultūriškumu ir išskirtinumu. Šiame kvartale didžioji dalis gyventojų yra kinai, tačiau galima atrasti ir kitų tautybių atstovų. Šį rajoną taip pat labai pamėgę menininkai, kurie tiesiog gatvėje pardavinėja savo darbus.

Arenes de Lutece amfiteatras. Paryžiuje galima “paragauti” net ir Romos! Tai tiktų tikriausias romėnų palikimas, kuris buvo statytas vieną amžių po Kristaus. Aplankyti galima visiškai nemokamai.

Monceau parkas. Nuostabus gamtos kampelis, kur galima pamatyti Šopeno bei Mopasano skulptūras. Žinoma, gražiausias vaizdas šiltuoju metų laiku, tačiau ir žiemą parkas atrodo savotiškai įspūdingai.

Montparnaso kapinės. Ar mes siūlome užsukti į kapines? Tikrai taip. Šiose kapinėse ilsisi garsiausi šalies inetelektualai. Tai vieta, kurioje žmonės ateina pailsėti, pagalvoti savo gyvenimą. Gal skamba ir kiek keistai, tačiau ši vieta tikrai lankoma ir labai mėgstama ne tik turistų, tačiau ir vietinių.

 

Visos šios vietos yra visiškai nemokamos. Taigi, susipažinti su Prancūzijos kultūra galima neišleidus vietoje nei vieno cento. Kelionė gali būti kur kas pigesnė nei teko pagalvoti.

SMULKMENOS, KURIAS REIKIA ŽINOTI…

Vietiniai nemėgsta anglų kalbos, tad kartais tiesiog iš principo nepadeda, kai ko nors klausia turistai. Jeigu norite suminkštinti vietinio širdį – pasisveikinkite prancūziškai ir tik paskui pokalbį tęskite anglų kalbą. 

Pusryčiai Paryžiuje yra bandelės, batonas, krosanai… Nelabai sveika, tačiau retai rasite ko kito viešojo maitinimo įstaigose.

Saugokite piniginę, kadangi Paryžiuje aktyviai dirba kišenvagiai.

Bučkiai ir apsikabinimai, bučiai ir apsikabinimai… Atvykę į Paryžių pamirškite savo drovumą ir konservatyvumą!

Share this post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.