Įspūdžiai ir Patarimai

Odesa – geriau nei trys Maljorkos kartu sudėjus?

Vis daugiau lietuvių savo kelionės kryptimi renkasi Ukrainą. Kodėl? Kadangi ši šalis yra labai įvairiapusė ir joje smagiai praleisti laiką gali tiek aktyvaus, tiek pasyvaus laisvalaikio trokštantys turistai. Ypač pamėgta Odesa – Ukrainos perlas, kuris lietuviams suteikia galimybę pasijausti tikrais karaliais. Juk alus už 50 centų yra svari priežastis atvykti į šį turistinį jūros kampelį?

Mažos kainos ir aukšta paslaugų kokybė

Jeigu atvykus į Palangą su savo vidutiniu lietuvišku atlyginimu jausitės gana vargiai, tai Odesoje būsite vienas iš labiausiai pasiturinčių turistų. Geras kambariukas viešbutyje už naktį Jums kainuos vos kelis eurus. Panašiai kainuoja ir didelė, daug ingridientų turinti pica, atrakcionai ir kitos pramogos, kurios paskanina atostogas.

Žinoma, laimi tie, kurie moka rusiškai, kadangi tuomet pavyksta dar labiau nusederėti. O ką jau kalbėti apie tai, kad ukrainiečiai visada išskėstomis rankomis pasitinka lietuvius.

Daugelis apsilankiusiųjų Odesoje tvirtina, kad maloniai nuteikia ir visur besišypsantys žmonės. Atrodo, kad personalas ne dirba, tačiau taip pat mėgaujasi turistų lankomumais. Žinoma, jie iš to gyvena, tačiau nuostabu, kad ir yra dėkingi.

Jeigu norite pasijausti pasiturintys – galite drąsiai keliauti į prabangiausią restoraną ir ten užsisakyti įmantrius patiekalus. Nepamirškite ir užbrandinto vyno, kuris Jūsų sąskaitą padidins 20-čia ir ne daugiau eurų.

Susisiekimas mieste

Kaip jau supratote, kainos Odesoje (kaip ir visoje Ukrainoje) nėra didelės, tad imti taksi – geras sprendimas. Visgi, jeigu norite geriau pajausti vietinių gyvenimą – rinkitės viešąjį transportą. Iš oro uosto į centrą geriausia vykti autobusais arba mikroautobusais. Bilieto kaina vos keliasdešimt centų ir patį bilietuką įsigysite vietoje pas vairuotoją.

Centre lankytinas vietas patogiausia apžiūrėti pėsčiomis, kadangi jos gana arti viena kitos. Juolab, pati Odesa tikrai labai išskirtinė savo gamta bei architektūra, tad pasigrožėkite ja.

Lankytinos vietos

Atvykus į Odesą daugelis laiką leidžia nuostabiuose paplūdimiuose ir ragauja įspūdingus patiekalus. Visgi, Odesa tai ne tik kurortinis miestelis. Tai milijono gyventojų namai, tad atrasite ir daug lankytinų objektų.

 • Potiomkino laiptai. Tai vienas žymiausių šio miestelio lankytinų objektų. Jie Odesoje stovi nuo XIX amžiaus. Atsiradimo istorija labai graži. Princas Aleksandras Vorontsovas juos užsakė ir padovanojo savo mylimai. Laiptai yra sudaryti iš 192 pakopų, tad tikrai teks nemažai lipti, kol pasieksite aukščiausią pakopą. Visgi, nuo jos atsiveria nuostabi miesto panorama.
 • Valstybinis operos ir baleto teatras. Odesa išsiskiria savo unikaliu baleto ir operos teatru, kuris atrodo labai ištaigingai ir prabangiai. Dažniausiai labiausiai įspūdį palieka Rokoko stiliumi sukurti ir dekoruota žiūrovų salė, kuri dvelkia prabanga. Užsisakius bilietus iš anksčiau čia galite pamatyti gražiausius spektaklius ir pasiklausyti tūkstančius žmonių pritraukiančių operų.
 • Požeminiai tuneliai. Tai dar vienas iš tų must see objektų, kurio neaplankius negalite sakyti, kad buvote Odesoje. Tai požeminiai Katakombų tuneliai, kurie sukurti daugiau nei prieš du šimtus metų. Manoma, kad šie tuneliai yra patys ilgiausiai visame pasaulyje ir jie yra išsiraizgę po visą Odesos regioną. Atstumas – 2 500. II pasaulinio karo metais čia slėpėsi sovietų partizanai.
 • Tolstojaus rūmai. Nuostabūs rūmai Odesoje kiekvienais metais sutraukia milijonus lankytojų. Jeigu esate meno mėgėjas – Jums čia patiks. Eksponuojami paveikslai yra sukaupti Tolstojų šeimos. Rūmai pastatyti XIX amžiuje, tačiau labai puikiai išlikę.
 • Kino muziejus. Visi, kurie mėgsta filmus, turėtų apsilankyti ir vietiniame kino muziejuje. Muziejuje yra daugiau nei 10 000 eksponatų, kurie yra susiję su kinu: filmai, įranga, atributika ir panašiai. Šiame muziejuje saugomi unikalūs eksponatai, kurie siekia kinematografijos eros pradžia ir tęsiasi iki dabar.
 • Odeso archeologijos muziejus. Tai vienas seniausių archeologijos muziejų šalyje. Unikalūs ir puikiai išlikę eksponatai yra ne tik iš Ukrainos, tačiau viso pasaulio. Daug dėmesio skirta rastiems eksponatams iš Senovės Romos laikų.
 • Deribasovo pesčiųjų gatvė. Tai išskirtinė gatvė mieste, kuri yra tarsi pagrindinis vietos traukos centras. Čia yra įsikūrę geriausi restoranai, prašmatniausios kavinės, vardinius drabužius parduodančios parduotuvės. Malonią atmosferą kuria gatvės muzikantai

Odesos paplūdimiai

Jeigu Odesoje pralesite bent jau savaitę – išbandykite kuo daugiau skirtingų paplūdimių, kad galėtumėte juos palyginti. O štai žemiau pateikiame populiariausių paplūdimių sąrašą.

 • Lanžerono paplūdimys.
 • Otrados paplūdimys.
 • Delfinų paplūdimys.
 • Arkadijos paplūdimys.

Nuostabi Odesa laukia Jūsų! Kadangi bilietai gana pigūs – nuodėmė neapsilankyti!

Pridėti komentarą

Pridėti komentarą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

[instagram-feed]