Įspūdžiai ir Patarimai

Kinija – milijardo žmonių valstybė

Kinija skirtingų žmonių akyse vertinama labai skirtingai. Kol vieni mato milijonus žmonių, kurie intensyviai dirba šešias dienas per savaitę ir baudžia save dėl kiekvienos tinginystės minutės, kiti galvoja, kad tai šalis, kuri greitai savo komunizmo sklaida pralenks buvusias SSRS šalis. Visgi, tretiesiems Kinija yra nuostabios kultūros kraštas, kuris vilioja savo išskirtiniu maistu, neįprastu bendravimu, stebinančia kultūra ir dar labiau žadą atimančiais išradimais. Kinija – naujoji Roma į kurią veda visi keliai?

Kinų kalba ir susikalbėjimo problemos

Nors Lietuvoje dažnas sutiktas kinas puikiai šneka angliškai, tačiau atvykus į Kiniją susidursite su dideliu kalbos barjeru. Visada naudinga prieš vykstant į šalį išmokti kelis pagrindinius žodžius vietinių kalba. Arba bent jau įsigykite žodyną, kuris leis Jums vietoje susikalbėti su piliečiais.

Atsargumo dėlei rekomenduojama reikalingus adresus ant lapo užsirašyti kinų kalba. Jį padavus taksistui tikrai pavyks nuvažiuoti iki konkrečios vietos.

Maistas

Kinija garsėja kaip puikių kulinarų šalis, kuri siūlo labai platų mums, europiečiams, patiekalų pasirinkimą. Neįprasta ir tai, kad maistas gaminamas paprasčiausiai gatvėje ant dėžių. Tokie patiekalai nepasižymi higiena, tačiau norint pasijusti tikru kinu – būtina paragauti vabalų pirktų gatvėje. Valgyti taip pat galite atsisėdęs greta maisto kioskelio ant žemės.

Tiesa, jus tikrai turėtų nudžiuginti kainos. Toks maistas gatvėse kainuoja iki 1 EUR, tad galėsite valgyti valgyti ir dar kartą valgyti. Nepamirškite, kad ežiukų, šuniukų ir balandžių patiekalai yra ne kiekvieno skrandžiui, tad įsidėkite vaistų.

Užsieniečiai Kinijoje

Baltos odos, dažnai aukštesni ir šviesių akių žmogus pastebimas gana greitai. Lygiai taip pat, kaip Lietuvoje 1990-aisiais pro akis nepraslystų tamsaus gymio žmogus. Jeigu Kinijoje būsite trumpą laiką – toks įkyrus stebėjimas dažniausiai net nepabosta. Kitu atveju gali tekti apsišarvuoti kantrybe. Visgi, galima įžvelgti ir privalumų. Jūs būsite nuolatos stebimas aplinkinių, tad niekas nedrįs iš Jūsų nieko vogti, užgauti ar panašiai. Vietiniams atrodo kaip išskirtinės pagarbos vertas žmogus.

Keliavimas autobusais ir kitas viešasis transportas

Įvertinus kiek žmonių gyvena Kinijoje ir, sakykime, Pekine, kuris dažniausiai aplankomas europiečių – nieko nestebina tai, kad viešajame transporte tenka važiuoti labai susigrūdus. Svarbiausia, kad važiuoja visi, kurie įsigijo bilietus. Posakis, kad žmonės lipa vieni per kitų galvas puikiai atitinka ir šiuo atveju yra tiesioginis. Važiuoti iš vieno miesto galo į kitą patogiausia yra traukiniais. Siūlomas labai platus skirtingų bilietų pasirinkimas, kurių kainos yra gana mažos. Miesto autobuso kaina apie 0,45 EUR.

Kainos

Mums įprasta manyti, kad kinietiškos prekės yra labai pigios (apie kokybę neverta diskutuoti). Įdomu tai, kad vietoje viskas labai panašiai. Vietinis alus kainuoja apie 0.75 EUR, mineralinio vandens buteliukas – 0,60 EUR… Tiesa, užsienietiškų gėrimų, kuriuos, žinoma, galima atrasti ir Lietuvoje, kainos yra gąsdinančios. Už mažiausią buteliuką alkoholio – 20-30 EUR. Vietiniams tai labai dideli pinigai. Štai cigarečių kaina Jus nustebins. 20 vnt kainuoja iki 1 EUR. Nepaisant to, kad kaina maža – vietiniai nesidrovi paprašyti, kad jį pavaišintum cigarete.

Kalbant apie daiktus – pigių taip pat labai daug, tačiau kiniška kokybė išlieka kiniška kokybe net ir Kinijoje.

 

Kinijos lankytinos vietos

  • PUDONG DANGORAIŽIS. Kaip New York’e buvo broliai dangoraižiai, taip Kinijoje Pudong dangoraižis. Tai beveik 700 metrų išskirtinės architektūros dangoraižis, kuris traukia akį savo modernumu bei inovacijomis.
  • LESHAN GIANT BUDDHA. Tai milžiniška Budos statula vakarų Kinijoje. Statulos aukštis – 71 metras ir jos statybos prasidėjo 713 metais. Ji visa išskaptuota labai didelėje oloje, tad atrodo didingai.
  • GELTONIEJI KALNAI. Geltonieji kalnai kartais dar vadinami Huang kalnais. Išskirtinis grožis atima žadą net ir tiems, kurie save vadina miesto žmonėmis. Augalijos ir gyvūnijos gausa stebina. Puiku ir tai, kad naudojantis funikulieriumi galima užsikelti į kalnus.
  • LI RIVER CRUISE. Jeigu norite pasiplaukioti ir pasimėgauti išskirtinio grožio gamtos vaizdais – plaukimas Li upe yra puikus pasirinkimas. Nuostabus kraštovaizdis su kerinčiomis kalvelėmis, uolomis, giraitėmis…
  • TERAKOTINĖ KARIAUNA. Visi puikiai žino šį paslaptingą radinį, kuris domina tūkstančius istorikų iš viso pasaulio. Vietiniai darbininkai, kurie kasė šulinį, netyčią rado statulų nuotrupas. Kapavietėje, kuri skirta imperatoriaus saugojimui, yra daugiau nei 8 000 karių.
  • UŽDRAUSTASIS MIESTAS. Tai miestas, kuris užima vos 7,2 kv. km ploto teritoriją. Jis buvo statytas gyventi imperatoriui su savo pavaldiniais. Patekti į miestą galėjo tik išrinktieji, kuriuos pats imperatorius ir kvietė. Šiuo metu rūmų kompleksas yra paverstas muziejumi, kurį aplankyti gali visi norintys.
  • DIDŽIOJI KINŲ SIENA. Žinoma, jos aplankymas yra būtinas. Kitu atveju atrodys, kad net nebuvote Kinijoje. Manoma, kad šios sienos ilgis siekia beveik 7 000 km. Tai pati populiariausia turistų lankoma vieta. Deja, ji po truputį irsta, tad apsilankykite, kol yra galimybės.

Kinijoje yra daug lankytinų objektų, tačiau jau pati šalis mums atrodo labai egzotiška. Nuvykti į šią komunistinę šalį galima gana paprastai, tad pasinaudokite galimybe ir patirkite vieną didžiausių gyvenimo nuotykių.

Pridėti komentarą

Pridėti komentarą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

[instagram-feed]