Kelionių patarimai: triukai, kurie Jums padės suorganizuoti smagias atostogas!

Neverta net diskutuoti apie tai, koks paprasčiausias būdas yra suorganizuoti kelionę. Žinoma, kreiptis į kelionių organizatorius ir jiems palikti visus planavimo darbus. Organizatoriai ne tik apgalvoja kiekvieną smulkmeną, tačiau taip pat daugeliu atveju garantuoja, kad viskas bus taip, kaip suplanuota. Visgi, kol vieni džiaugiasi, kad viskas apgalvota nuo A iki Ž, kiti nusprendžia bent jau dalinai planuotis patys. O kad planai virstų realybe – pasinaudokite mūsų patarimais.

  • , , ,

    Ryanair Kuprinė 40x20x25cm 20L CabinFly Bellanca Mėlyna Wizzair Nemokamas Rankinis Bagažas

    5.00 out of 5

    „Ryanair“ ir „Wizzair“ skrenda nemokamai!
    Nemokamas pristatymas per 1-3 d.d.
    Lietuviškas prekės ženklas.
    Kuprinę perki – lietuvišką verslą remi.

    37,00 

Planuokite savo biudžetą

Labai dažnai mėgstama kartoti, kad atostogų metu reikia sau nieko negailėti. Deja, dažniausiai rezultatas yra pilnas krepšys niekučių, kurių net neturite kam padovanoti. Tikslus savo biudžeto planavimas ir žinojimas yra tikrai reikalingas. Rekomenduojame susiplanavus piniginės turinį pridėti dar apie 20 proc. sumos. Tai bus galutinė kaina kiek galite išleisti kartu su bilietais, viešbučiu ir panašiai.

  • Patarimas. Nepamirškite, kad šiais laikais keliauti galima labai pigiai. Pavyzdžiui Couchsurfing padės Jums sutaupyti nemažai pinigų už viešbutį arba nakvynės namus. Daugiau apie tai galite sužinoti Couchsurfing puslapyje. 

Detalus informacijos užsirašymas

Planuojant atostogas dažniausiai intensyviai naršoma internete ir ieškoma informacijos apie lankytinas vietas ir panašiai. Atrodo, kad viską atsiminsite, tačiau kuomet reikia keliauti – iškyla labai daug klausimų ir prasideda abejonės dėl maršruto. Taigi, rašyti viską ant lapelio yra būtina.

Pirma maršrutas – paskui svarbūs dalykai?

Žinoma, viešasis transportas ir miegojimui skirtos vietos yra svarbesnis dalykas, tad norisi tuo pasirūpinti pirmiausia, tačiau mes rekomenduojame daryti atvirkščiai. Kai žinosite, koks yra tiksliai Jūsų maršrutas, kur planuojate keliauti ir koks stotelių eiliškumas – tuomet susipažinkite su pakelėje esančiomis gyvenamosiomis vietomis. Patikėkite, taip planuotis ir vėliau laikytis maršruto bus kur kas paprasčiau.

  • Patarimas. Kartais rekomenduojama vengti turistinių maršrutų, kadangi būtent juose yra daugiausia žmonių. Tačiau tai blogas patarimas. Dažniausiai turistiniai maršrutai ir yra tokie, kadangi juos labiausiai verta aplankyti. Žinoma, naudinga internete panaršyti kiek giliau ir atrasti daugeliui dar nežinomas vietas.

Spontaniškumo džiaugsmas ir problemos

Per filmus labai dažnai žavimės spontaniškomis kelionėmis, kurios atrodo unikalios. Visgi, taip ir būna tik filmuose. Dažniausiai toks: gyvensiu bet kur, aplankysiu bet ką ir išbūsiu su 100 eur savaitei – nebūna toks geras pasirinkimas, kokio galima tikėtis. Kuo detaliau viską susiplanuosite – tuo drąsiau jausitės. Juk nebūtina laikytis nustatyto plano. Bet jį turėti reikėtų.

Kuo daugiau – nebūtinai yra geriau

Natūralu, kad atvykus į konkrečią šalį norisi pamatyti kuo daugiau. Tokiu atveju kiekviena diena nuo ryto iki vakaro būna apgalvota ir kelionės metu kur kas labiau pavargstama nei pasiilsima. Taigi, jau geriau lankyti turistines vietas kas antrą dieną. Tuo tarpu likusias dienas praleisti ilsintis. Jeigu tai ne tokia šalis, kur galima gulėti prie jūros, tokiu atveju pailsėkite viešbutyje. Nepervargsite ir kelionė bus smagi.

  • Patarimas. Jeigu per metus turite laisvą mėnesį atostogų (dažniausiai taip priklauso), tokiu atveju išskaidykite atostogas į 3 savaites ir 1 savaitę. Tuomet turint 3 savaites galima keliauti kur nors toliau, o 1 savaitę panaudoti kelionėms po Lietuvą. 2 x 2 nėra labai funkcionalus pasirinkimas.

Pigus ar komfortabilus skrydis?

Pigūs skrydžiai Lietuvoje labai populiarūs. Žmonės vos tik juos pamatę skubiai medžioja ir labai džiaugiasi, kad už mažą pinigų sumą gali pasiekti tolimiausius kampelius. Visgi, dažniausiai pigių skrydžių bendrovės siūlo gana nekomfortabilias skrydžių sąlygas. Kai skrydis trumpas nėra ir didelės problemos. Kitu atveju jau geriau sumokėti kiek daugiau, tačiau nesikankinti 20 valandų lėktuve.

Pinigų problemos

Pinigus rekomenduojama keisti dar būnant Lietuvoje. Jeigu keliaujate į trečiąsias pasaulio šalis – dažnai nuvykus tenka keistis abejotinose vietose. Deja, pasitaiko ir padirbtų pinigų. Tiesa, jeigu yra galimybė – anos šalies pinigus išsikeiskite į eurus dar būdami užsienyje. Tokiu atveju pavyks sutaupyti.

**

Susikurti smagias atostogas pavyks tik tokiu atveju, jeigu jas ir planuosite noriai bei smagiai. Neverskite savęs per prievartą ilgas dienas sėdėti internete bandant susigaudyti informacijos jūroje. Palikite planavimo darbus specialistams, kurie viską apgalvos už Jus!

Share this post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

has been added to your cart.
Checkout