Įspūdžiai ir Patarimai

Brazilija – aštrių skonių sostinė

Kelionių agentūrų atstovai tikina, kad lietuviai darosi vis drąsesni keliautojai. Renkasi egzotiškas, turistų dažnai dar neišmintas kryptis, kurios vilioja savo egzotika, išskirtinumu bei kultūra. Būtent tuo traukia ir Brazilija, kuri lietuvio akiai bei nosiai atrodo labai neįprasta. Tačiau juk dažniausiai ir vilioja būtent tai, kas yra neįprasta.

 

Brazilijoje gyvena 201 mln. žmonių, tad jeigu norite pasijusti tarsi mažoje skalbimo mašinoje – vykite į didžiuosius miestus. Geriausiai pažinsite šalį aplankę ir džiungles, ir civilizuotus didžiuosius miestus, kadangi kontrastas – stulbinantis.

Klimatas

Amazonė nėra įprasta lietuvio organizmui, kadangi dominuojančiai ekvadorinei klimato juostai būdinga labai aukšta temperatūra ir tuo pačiu žemas slėgis, lietus. Taigi, pasiruoškite tikriems tropikams. Tiesa, pačiame Brazilijos regione yra kur kas sausiau, tačiau temperatūra vis tiek gąsdinančiai aukšta. Įsidėkite kremą, kuris apsaugo nuo tiesioginių saulės spindulių.

Valiuta

Vietinis Brazilijos pinigas – realas. Yra ir monetų, ir popierinių banknotų, tad pasiimkite pinigines, kur laikysite pinigus. Žinoma, viešbučiuose, kavinėse ir panašiose vietose galite sėkmingai
atsiskaityti diabetinėmis ir viza kortelėmis, tad ši šalis tikrai pasiruošusi priimti turistus.

Kadangi Brazilija yra laikoma rizikos šalimi – po pirmo atsiskaitymo banko kortele ji gali būti užblokuota. Paprasčiausiai taip signalizuojama apie galimą kortelės vagystę.

Transportas

Paprasčiausias būdas keliauti tarp miestų – viešasis transportas: traukiniai, autobusai, metro ir taksi. Kainos nėra didelės ir tai kur kas saugesnis pasirinkimas nei kad mašinos nuoma. Nors vairavimas taip pat vyksta kaire kelio puse, tačiau didelės spūstys ir intensyvus eismas nepratusiam gali būti keliantis diskomfortą.

Maistas

Vietiniai yra greito, karšto ir aštraus maisto mėgėjai, tad jeigu norite paragauti tradicinių patiekalų – pirkite iš gatvės prekeivių. Visgi, dažniausiai po tokių bandymų dažnam sustoja skrandis, kadangi maistas būna ir per aštrus, ir nelabai higieniškai padarytas.

Vietiniai labai mėgsta žuvies bei mėsos patiekalus, tad vegetarams neteks paragauti tradicinių patiekalų. Visgi, galima rasti labai skanių vegetariškų patiekalų, kurie taip pat labiausiai nuo lietuviškų skiriasi tuo, kad yra gana aštrūs.

Kalba

Brazilijoje oficiali kalba, kurią vartoja didžioji dalis visuomenės – portugalų. Ja dažniausiai rašomi visi vieši užrašai ir ji dažniausiai vartojama viešojoje aplinkoje. Visgi, maitinimo vietose, viešbučiuose dažniausiai yra anglakalbių, kurie gali padėti vertėjauti arba suteikti Jums tam tikras paslaugas. Taigi, tikrai neliksite be jokios pagalbos ir paslaugos.

Saugumas

Nors Brazilija labai dideliais žingsniais juda link vakarietiškų šalių, tačiau saugumas čia vis dar gana menkas, tad rūpinkitės pats savimi, niekas kitas jumis nepasirūpins. Labai naudinga kartu su savimi visada nešiotis pasą, tačiau laikykite jį po drabužiais, saugioje vietoje, kadangi jam dingus susidursite su labai daug problemų ir biurokratija. Šalyje veikia labai daug nelegalių grupuočių, kurios ne tik vagia daiktus, tačiau ir žmones, tad apsauga yra būtina.

Bendras pagalbos telefonas – 192, tačiau dažniausiai operatoriai kalba tik portugališkai.

Rio de Žaneinas

Brazilijoje yra labai daug vietų, kurios laukia turistų išskėstomis rankomis. Natūralu, kad saulės poreikis dažniausiai užgožia net ir nusikaltimų baimę, tad siūlome užsukti į Rio de Žaneirą. Šis miestas geriausiai atpažįstamas iš kiekvieną pavasarį rengiamų sambos festivalių, kurį aplanko turistai iš viso pasaulio. Spalvos, garsi muzika ir puiki nuotaika – vaistas nuo visų ligų.

Amazonė

Užsukus į Braziliją būtinai turite apsilankyti ir Amazonės džiunglėse, kurios yra išsidėsčiusios šiaurės vakaruose. Būtent čia yra garsioji ir didingoji Amazonės upė. Nuostabus gamtos kampelis po truputį vis nyksta, kadangi pramonė naikina medžius bei gyvūniją. Tačiau būtent čia yra labai daug neištirtų gamtinių regionų, floros ir faunos, tad labai liūdna, kad viskas nyksta. Aplankykite, kol yra galimybė.

Enaldo Valadares

San Paulas

Vienas didžiausių Brazilijos miestų, kuris dažniausiai pavadinamas ekonominiu bei transporto mazgu. Jame yra keturi universitetai, teisės ir medicinos mokyklos, meno galerijos bei kiti objektai, kurie padaro San Paulą išpuoselėtu miestu. Dažniausiai akį patraukia didingi dangoraižiai, kurie spindi saulėje. Deja, už jų matyti ir vargingos lūšnos, kuriose kasdien su skurdu kovoja milijonai žmonių.

Pantanalis

Kiek kitokia vieta, kuri pasižymi pelkėmis bei šlapiais. Kiekvienais metais šis regionas patvinsta ir yra užliejama net 80 procentų  sausumos, vandens lygis dažnai siekia net ir tris metrus. Šis regionas gali pasigirti labai turtinga ekosistema, tačiau jame gyvena gana mažai žmonių. Būtent dėl gana nepalankių gyvenimo sąlygų.

Brazilija dažniausiai apibūdinama kaip išskirtinės, nuostabios gamtos regionas, kuris džiugina ne tik akis, tačiau ir ausis. Atvykus būtina užsimerkti ir paklausyti nuostabių gamtos garsų.

 

Pridėti komentarą

Pridėti komentarą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

[instagram-feed]