Įspūdžiai ir Patarimai

Baris – tikrieji Kalėdų senelio namai?

Baris – miestas, kuriame ilsisi LDK didiko Žygimanto Senojo žmonos Bonos Sforzos palaikai. Nesudominome? Gerai, tada judame toliau. Baris – vieta, kurioje ilsisi Kalėdų senelio pirmtakas Šv. Mikalojus. Jau kiek įdomiau? Baris – vieta, kurioje kvepia mistika, prieskoniais, kūną šildo maloni saulė, o vietiniai šypsosi šypsosi ir šypsosi…

 

Baris yra vienas iš Italijos uostų, tad nenuostabu, kad vandenynas yra vietinių gyvenimo dalis. Jeigu jus žavi į vandenyną besileidžianti saulė, žuvies kvapas bei žvejai, kurie atrodo tarsi iš filmo, apsilankykite Baryje. Tai puiki vieta prisiminti, kad gyventi yra GERA.

Paplūdimiai ir kai saulės nebūna per daug

Daugelis lietuvių keliauja į šiltus kraštus, kadangi ištisas dienas nori praleisti gulėdami prie vandens ir nieko neveikti. Taigi, Baris yra puiki vieta šiems norams virsti realybe. Rekomenduojama keliauti į Polignanp a Mare paplūdimį, kuris yra įsikūręs nedideiame žvejų miestelyje. Jis nustebins ne tik nuostabiais paplūdimiais, tačiau ir maitinomo įstaigomis. Štai vienas mini restoranas yra įskūres oloje. Ar Jums teko kada nors ten valgyti? Juolab, tai puiki vieta pasislėpti nuo labai kaitrių saulės spindulių.

Aplankykite kuo daugiau Bario

Bario regionas yra nedidelis, tad pamatyti svarbiausias lankytinas vietas per atostogas tikrai pavyks. Žinoma, ne visi yra pasiruošę ir ne visi nori lankyti architektūrinius šedevrus, tačiau aplankius kitą šalį reikia pažinti ir jos kultūrą. 

Užsukite į Šv. Mikalojaus baziliką (Kalėdų senio namus?), taip pat pasižvalgykite po San Sebio bažnyčią, vykite į ekskursiją į urvą, kuriame bus plačiau papaskaojama apie Bario florą. Aplink Barį taip pat yra daug miestelių, kurie verti dėmesio. Kaip kad Valle d’Itria slėnis, nuostabus Alberobello regionas.

Baris laba spalvotas ir kuo daugiau spalvų pamatysite – tuo geriau pavyks jį pažinti.

Niam niam ir kuo vaišina Baris?

Italijos virtuvė mėgstame visame pasualyje ir daugelis mūsų negali įvaizduoti kasdienybės be picų, makaronų ir prieskonių. Tačiau tik Baryje galite paragauti tikros vietinių italų gamybos patiekalų. Paragauti vietinių šedevrų yra būtina, kadangi per skonius galima geriau pažinti šalį.

Rekomenduojame bulvių, ryžių vei svogūnų miksus, kurie gardinami pomidorais bei raudonosiomis paprikomis. Teisingai supratote, tai nuostabi vieta, kur vegetarai gali palepinti savo skonio receptorius. O ką jau kalbėti apie vyną! Degustuokite, tačiau neprisidegustuokite!

Kad atostogos būtų tikros atostogos

Jeigu esate pavargęs nuo Lietuvos miestų ritmų ir paprasčiausiai norite “atjugnti” galvą – tokiu atveju Baris yra puikus pasirinkimas. Galite pamiršti viešajjį transportą, nuolatos kur nors skubančius žmones bei ilgas eiles. Baris yra ta vieta, kur galima pasimiršti ir paprasčiausiai atsiduoti gamtos rimtui. Jokio šurmulio, jokio perdėto žinių gavimo. Paprasčiausiai poilsis, kuris daugeliui mūsų yra būtinas.

Šventės, kurias verta aplankyti

Baris yra nuostabi vieta kiekvieną dieną, o ne tik švenčių bei vakarėlių metu. Tačiau atvykus per šventes pajusite kur kas daugiau Italijos. Turbūt teko girdėti, kad čia šventės minimos su trenksmu. Šis regionas pasižymi labai aktyviu kultūriniu gyvenimu, tad jeigu ieškote nuotykių – užsukite čia festivalių metu.

Gegužės metu rekomenduojame užsukt į La festa di San Nicola festivalį, kurio metu žmonės dainuoja šoka ir panašiai linksminasi. Jis skirtas pagerbti to pačio anksčiau minėto šv. Mikalojaus atvykimą į regioną. Vasaros metu būtinai sudalyvauti Festival Metropolitano, kurio metu susikoncentruojama ties džiazu. Jeigu esate šio muzikos stiliaus mėgėjas – džezuokite kartu su vietiniais.

Bario chatakteristika

Vidutinė 3 *** viešbučio kainą už naktį siekia apie 70 EUR. Žinoma, galima rasti ir pigiau, tačiau verta nuomotis arčiau aktyvių zonų, kad netektų investuoti į taksi paslaugas.

Italija – kišenvagių sostinė. Lankydamiesi nuostabiame Baryje laikykite pinigines ir fotoaparatus kuo arčiau savo kūno.

Nesunkiai atrasite anlgiškai kakbančių asmenų. Ne tik tie, kurie dirba personalo skyriuje, tačiau ir paprasti vietiniai padės Jums. Drąsiai klauskite iškilus problemoms.

Nebūtina kesti lietuviškų darganų bei apsnigtos mašinos, kai vos per kelias valandas galite pasiekti nuostabiausią Barį, kuris laukia turistų išskėstomis rankomis.

 

Pridėti komentarą

Pridėti komentarą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.