Atėnai – senovė + postmodernizmas!

Atėnai – karo deivės vardu pavadinta Graikijos sostinė, kuri alsuoja senove, nuostabia architektūra, kaitria saule ir kaip daugelis pastebi – mistiškumu. Garsusis Akropolis apipintas meilės istorijomis ir žiauriomis gladiatorių kovomis, šventasis graikų medis, didingasis Panteonas ir daugelis kitų nuostabių lankytinų objektų kiekvienais metais pritraukia milijonus turistų iš viso pasaulio. Lietuviai taip pat gana dažnai renkasi Atėnus, kadangi nebrangūs bilietai ir nemokamos lankytinos vietos vilioja daugelį.

 

Kai kuriose kurortinėse vietose dažni turistai rekomenduoja rinktis netradicinius takus, kurie dar nepraminti ir gali suteikti nuostabos įspūdį. Visgi, Atėnų net ir turistinės vietos atrodo labai išskirtinai ir traukia akį. Svarbiausia apsišarvuoti kantrybe, kadangi pamatyti objektus nori visi, tad daugelyje vietų driekiasi eilės.

Akropolis

Šįkart kalbame ne apie didžiųjų Lietuvos miestų Akropolius, tačiau tą didingą ir nuostabią aikštę, kurią galite pamatyti atvykę į Atėnus. Akropolis yra svarbiausias miesto centras apsuptas kitais svarbiausiais miesto pastatais. Ar verta? Be abejonės. Jeigu jau nepamatysite Akropolio – reiškia visai nesilankėte Atėnuose. Didingas pastatas buvo pradėtas kurti dar V a. prie Kr., tad įsivaizduokite, kiek nerimastingų amžių jis „atlaikė“, kol pasiekė postmodernius laikus.

Darbo laikas:
trečiadienis   08–20
ketvirtadienis 08–20
penktadienis 08–20
šeštadienis    08–20
sekmadienis  08–20
pirmadienis   08–20
antradienis    08–20
Adresas: Atėnai 105 58, Graikija

© Albertoloyo | Dreamstime Stock Photos & Stock Free Images

Atėnų agora

Agora – Atėnų visuomeninis, politinis bei kultūrinis centras, kuris savo svarba gali kiek priminti Akropolį. Būtent čia vyko visas miesto šurmulys, kuris aktyviausias būdavo vakare, kai gyventojai išeidavo į gatves linksmintis. Taip pat vietoje buvo statomos pirmosios mokyklos, kalėjimai ir net mini verslai kaip kad alyvuogių spaudimo įmonės.

Darbo laikas:
trečiadienis   08–19
ketvirtadienis 08–19
penktadienis 08–19
šeštadienis    08–19
sekmadienis  08–19
pirmadienis   08–19
antradienis    08–19
Adresas: Adrianou, Athina 105 55, Graikija

Mitropolis

Pati didžiausia katedra esanti Atėnuose – Mitropolis. Ji buvo pradėta statyti XIX amžiuje, tad tai jau nebėra senovės Romos kūrinys. Įdomu tai, kad ši katedra yra pastatyta iš 72-iejų nugriautų bažnyčių marmuro, taigi savyje slepia simbolinę prasmę bei šventumą. Šiuo metu katedroje vyksta įvairios ceremonijos, tad naudinga susižinoti, ar greitu metu neplanuojamas koks nors religinis reginys.
Adresas: Mitropoleos, Athina 105 56, Graikija

Archeologijos muziejus

Nacionalinis archeologijos muziejus tikrai turi ką saugoti, tad ši vieta yra labai mėgstama turistų. Paprasčiausiai modernios technologijos leidžia kur kas įdomiau peržvelgti saugomus objektus. Muziejuje taip pat galite rasti objektus iš neolito laikotarpio, tad tai leis Jums keliauti laiku.
Info: http://www.namuseum.gr/wellcome-en.html

Dzeuso šventykla

Dar viena didinga vieta, kuri reikalauja dėmesio ir susikaupimo. VI a. pr. Kr. Pradėta statyti šventykla buvo tobulinama beveik 7 šimtmečius. Šventyklą puošia 17 metrų aukščio kolonos, kurios leis Jums pasijusti mažyčių žmogumi. Šios šventyklos didingumas sunkiai apsakomas žodžiais, tad apsilankykite joje.

© Tkosachev | Dreamstime Stock Photos & Stock Free Images

Atėnų paplūdimiai

Jeigu istorijos pamokų Jums jau užteko – keliaukite link paplūdimio maloniai pasiilsėti ir pasidžiaugti kaitria saule. Viduržemio jūra labai džiugina turistus, kurie dažnai atvyksta iš lietingų šalių. Šiuo metu miesto vadžia labai daug investavo į modernią metro sistemą, kuri leidžia labai patogiai iš miesto centro pasiekti pakrantes.

Graikiška virtuvė

Nuostabioji graikiška virtuvė nepaliks abejingų, kadangi ji ir liesa, ir riebi, ir saldi, ir rūgšti. Jeigu reikėtų vienu žodžiu apibūdinti graikišką virtuvę – tai būtų neįmanoma, kadangi ji labai įvairi ir visapusiška. Svarbiausia, kad ir kainos lietuviškai piniginei nėra baisios, dažniausiai labai panašios į lietuviškas. Gal kiek reikėtų vengti gatvės maisto prekeivių, kadangi patiekti patiekalai gali būti gana nehigieniški, tad nerekomenduojama valgyti.

© Petrostsonis | Dreamstime Stock Photos & Stock Free Images

Prekybos vietos

Atėnai leis Jums apsipirkti visam gyvenimui, kadangi čia rasite labai platų bei įvairių prekybos vietų pasirinkimą. Nuo drabužių iki maisto prekių, meno galerijų bei papuošalų, kurie Jums leis atrodyti puikiai ir tuo pačiu nepermokėti už nuostabiausius gaminius.

Nemokami muziejai

Nors patys geriausi ir labiausiai lankomi objektai yra mokami, tačiau šis miestas tikrai gali pasigirti gana plačia nemokamų muziejų pasiūla. Rekomenduojama susirasti sąrašą ir pasidomėti, kuriomis dienomis jie visiškai nieko nekainuos.

Nemokami muziejai:

  • Graikų kostiumų muziejus: http://www.lykeionellinidon.gr/
  • Markučių muziejus: http://odysseus.culture.gr/h/1/eh10.jsp
  • Menininko Giorgos Gounaropoulo darbų muziejus: http://www.gounaropoulos.gr/
  • Atėnų istorijos muziejus: http://www.historymuseum.uoa.gr/
  • Graikų folkloro instrumentų muziejus: http://odysseus.culture.gr/h/1/eh151.jsp?obj_id=3403

Atėnai laukia Jūsų ir jie turi ką pasiūlyti ir ką parodyti. Kadangi šiuo metu skrydžių kainos priimtinos –
pasinaudokite galimybe ir leiskite sau pajusti pietietišką dvasią.

Share this post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.