Įspūdžiai ir Patarimai

Artimųjų Rytų perlas – Jordanija

Visi, kurie nors kartą lankėsi Jordanijoje, sutiktų, kad tai nuostabių žmonių, kurie visada šypsosi, saulės, skanaus miesto bei muzikos šalis. Ne veltui sakoma, kad Jordanija dažnai sukelia priklausomybę ir kartą aplankius norisi sugrįžti ir vėl įkvėpti šio nuostabaus Artimųjų Rytų perlo.

 

Saugumas Jordanijoje

Kol vieni nedrąsiai keliauja į kaimynines Europos šalis, tuo tarpu kiti keliauja itin toli, gyliai į džiungles ir nemato problemų. Tad atsakyti, ar Jordanija yra saugi šalis yra sunku, kadangi kiekvienas skirtingai supranta saugumo sąvoką. Visgi, Lietuvos Respublikos Užsienių Reikalų Ministerija Jordaniją įtraukė į sąrašą šalių, kuriuose siūloma skirti daugiau dėmesio savo saugumui. Jeigu nedrąsu keliauti savarankiškai – pasikliaukite kelionių agentūrų paslaugomis. Kelionė bus brangesnė, tačiau viskuo už jus bus pasirūpinta.

Atvykimas į šalį

Norint patekti į šalį būtinas pasas, kuris privalo galioti ne trumpiau nei 6 mėnesius po atvykimo į šalį. Lietuvos Respublikos piliečiai privalo įsigyti vizas. Įsigijus turistinę vizą šalyje galite būti iki 30-ies dienų. Jeigu susiplanavote kelionę, kuri apima ne tik Jordaniją, tačiau ir Izraelį bei Palestiną – tokiu atveju dar prieš kertant sieną privalu su savimi turėti Jordanijos ambasados išduotą vizą. Vizos kaina yra JOD40 (apie €46). Vizą galima pasidaryti arba iš anksto arba atvykus į Amano oro uostą.

Norint prasitęsti vizos galiojimo laiko tarpą – reikia kreiptis į Jordanijos pasų bei imigracijos biurus, kurie įsikūrę didžiuosiuose šalies miestuose. Daugiausia visa gali būti pratęsiama 6 mėnesiams, tačiau reikia nurodyti tikslią pasilikimo priežastį.

Etiketas Jordanijoje

 • Kaip ir visos kitos šalys, kaip ir Jordanija turi savų akcentų, kuriuos naudinga žinoti dar prieš atvykstant įšalį. Juk labai svarbu gerbti vietinius ir prisitaikyti prie jų elgesio normų.
 • Beveik visi Jordanijos piliečiai yra musulmonai. Tai jau gana daug pasako apie jų tradiciją ir požiūrį į tam tikrus dalykus, tad geriausia neprovokuoti netinkamo elgesio. Rekomenduojame rengtis kuo kukliau ne tik einant į maldos namus, tačiau ir vaikštant gatvėje.
 • Negalima vartoti alkoholio viešose vietose. Taip galite užsitraukti baudžiamąją atsakomybę.
 • Lygiai taip pat labai griežta vertinamas ir narkotinių medžiagų turėjimas ir vartojimas.
 • Nepamirškite, kad draudžiama fotografuoti ir ambasadas, karinius objektus.
 • Rekomenduojame nekeliauti greta pasienio su Sirija, kadangi dėl karinių veiksmų tai itin nesaugi teritorija. Tuo pačiu nelankykite karo pabėgėlių stovyklų.
 • Ypač reikia būti atsargiu keliauti, kadangi v
 • ietinių vairavimo įpročiai lietuviui gali pasirodyti gąsdinantys. Taip pat siūloma vengti kelionių tamsiu paros metu, kadangi tai yra nesaugu. Ypač moterims, kurios, rekomenduojama, turėtų visada būti lydimos vyro.
 • Kelionėms vietoje siūlome rinktis patikimus kelionių organizatorius. Nesusiviliokite pigiai ekskursijas rengiančiomis įmonėmis. Gali būti, kad jos veikia nelegaliai, o tokiu atveju nebūsite apsaugotas.
 • Šioje šalyje itin aktyvus seksualinis priekabiavimas. Todėl siūlome vienoms moterims nevaikščioti. Taip pat rengtis atitinkamai uždarais drabužiais, nors lauke labai karšta.
 • Prieš kelionę būtina pasirūpinti sveikatos draudimu.
 • Vandenį gerkite tik iš buteliukų, kurie dar nebuvo prasukti.
 • Saugumo dėlei rekomenduojama visada su savimi turėti paso kopiją.

Iš aprašymo gali atrodyti, kad Jordanija yra labai nesaugi šalis. Tačiau taip nėra. Daugelis žmonių sėkmingai keliauja ir nesusiduria su jokiomis problemomis. Svarbiausia atsiminti, kad musulmoniškos šalys turi savo taisykles ir savo suvokimą į daugelį dalykų. Tokiu atveju bus kur kas paprasčiau prisiderinti prie poreikių ir pati kelionė bus sėkminga.

Lankytinos vietos Jordanijoje

Ši šalis – nuostabi. Bene labiausiai traukia gamta bei senovės statiniai, kurie savo didybe atima žadą. Tai šalis, kuri alsuoja istoriją bei visiškai kitokiu gyvenimo būdu. Nors čia yra ką pamatyti bent keliems mėnesiams į priekį – paminėsime kelias vietas, kurios geriausiai perteikia Jordanijos dvasią.

PETRA

Tai nuostabaus grožio legendinis miestas, kurį galima rasti kylant į Jordanijos aukščiausius taškus. Jeigu norite minti turistų pramintu keliu – šis miestas yra puikus pasirinkimas. Bene labiausiai traukia akmens statulos, kurios išskaptuotos dar II a. pr. m. erą. Pamatyti brėžinius galima keliaujant pro griuvėsius, kurie alsuoja senove ir atrodo tikrai labai įspūdingai. Greta yra dykumų rožės miestas, kurio tikras pavadinimas Nabatėjų miestas. Šis miestelis yra įtrauktas į UNESCO paveldų sąrašą. Senovėje tai buvo labai klestintis ir prekybininkų sulaukiantis miestas. Nors šiuo metu pamatyti didybę galima tik per istorinius radinius – jie tikrai jus nustebins.

DANA GAMTOS REZERVATAS

Šis Jordanijos perlas dar nėra labai aktyviai minamas turistų, tačiau vis daugiau agentūrų čia vežasi savo keliautojus. Nuostabiausia, kad rezervato centras įkurtas XV amžiuje ir nors prabėgo tiek amžių – jis vis dar išlikęs  gana unikaliai. Jeigu gamtos rezervatuose daugelis mūsų ateina pasigrožėti gamtos gyvumu, tai čia, priešingai, labiausiai stebina sąstingis ir net tyluma, kuri tvyro aplinkui. Uolos, skardžiai, saugomi slėniai, augalai, paukščiai, žinduoliai… Visko tiek daug, kad aprėpti akimis bus paprasčiausiai neįmanoma. Šioje vietoje drąsiai galima praleisti visą dieną ir vis tiek nepavyks apžiūrėti visko.

NEGYVOJI JŪRA

Jeigu jau esate netoli jos – pasimaudyti Negyvojoje jūroje yra būtina. Kas labiausiai ją skiria iš kitų? Kad druskų kiekis yra toks didelis, jog paprasčiausiai neįmanoma paskęsti, plūduriuosite ant paviršiaus. Svarbiausia nepamiršti, kad po maudymosi būtina nusiprausti po dušu, kadangi labai druskingas vanduo yra žalingas žmogaus odai. Visgi, tuo pačiu ši jūra pasižymi itin dideliu skaičiumi pačių įvairiausių mineralų
pasirinkimu, kurie praturtina Jūsų odą.

AMANAS

Jordanijos sostinė ir pats didžiausias šalies miestas yra Amanas. Jis, pasak Biblijos, yra stebuklingas miestas galintis padėti atsiverti. Šiuo metu tai pats didžiausias pramonės bei verslo centras. Žinoma, ir kultūros, tad jeigu norite geriau pažinti vietinių tradicijas ir apskritai  žmonės – keliaukite čia. Žinoma, kavinės, restoranai, barai ir kitos pramogos. Kaip ir kitų valstybių sostinės, taip ir Amanas yra pats liberaliausias ir laisviausias.

Įkvėpti Jordanijos yra būtina. Tai nuostabi šalis, kuri privers jus grįžti ir aplankyti ją dar kartą. Juolab kad nuo 2018 metų spalio mėnesio „Ryanair“ skraidins tiesiogiai į Jordanijos sostinę Amaną, tai dar tik viena priežastis, kodėl būtina aplankyti šią šalį.

Pridėti komentarą

Pridėti komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

[instagram-feed]