Įspūdžiai ir Patarimai

Aplankykite svetingąją Gruziją!

Istorijos eigoje Lietuva ir Gruzija niekada neturėjo artimų santykių nei ekonomikos, nei kultūros, nei kitose srityse. Visgi, tarp lietuvių ir gruzinų egzistuoja kažkoks ryšys, tarpusavio santykiai. Kaip ir lietuviai į savo namus visada priima gruzinus, taip ir gruzinai laukia lietuvių atvykstančių į jų šalį. Neveltui sakoma, kad didžiausios išlaidos keliaujantiems į Gruziją yra kelionės bilietas. Nakvynė, maistas ir pramogos gali visiškai nekainuoti. Svarbiausia susirasti gruzinų šeimą, kuri pasiruošusi priimti jus atostogoms. O tai tikrai įmanoma.

ORAI

Kelionės į Gruziją (kaip ir Lietuvą) geriausios šiltuoju metų laiku, taigi labiausiai rekomenduojamas vėlyvas pavasaris, vasara arba ankstyvas ruduo. Žiemos gana šaltos, tad nemalonu keliauti, tačiau Gruzija gali pasigirti slidinėjimo punktais, tad savotiška pramoga. Vėsusis metų periodas čia šiltesnis nei Lietuvoje. Žiemos metu beveik nebūna minuso ir temperatūra laikosi iki 5 laipsnių šilumos. Vasaros gana panašios kaip ir Lietuvoje.

KAIP PASIEKTI IR KAIP KELIAUTI GRUZIJOJE?

Žinoma, patogiausias būdas pasiekti Gruziją – lėktuvas. Reisai vykomi iš Vilniaus į Kutaisį (tai antras pagal dydį Gruzijos miestas). Skrydis be persėdimu trunka ne ilgiau nei tris valandas (jeigu skrendate be persėdimų).Atvykus į Kutaisį miesto centrą pasiekti galima Georgian bus autobusu. Kaina nedidelė, tad geriau naudotis juo nei taksi.

Norėdami keliauti Gruzijoje galite pasirinkti iš kelių alternatyvų. Labiausiai rekomenduojami mikroautobusai,kuriuose telpa iki 15 žmonių. Iš tam tikrų taškų išvažiuoja tuomet, kai autobusiukas yra pilnas, taigi, tvarkaraščio atrasti nepavyks. Bilieto kainos nėra didelės. Palyginimui, su mikroautobusu 150 km atstumą nuvažiuosite už 10 larių, o tai yra 4 EUR. Prieš tai minėtas Georgia bus yra labai geras ir patogus kelionių būdas. Juo galima pasiekti ir tolimiausius Gruzijos kampelius taip pat už nedidelę kainą. Traukinys yra trečia transporto priemonė, kuri pasiekia tolimiausius šalies kampelius. Dar galite naudotis taksi arba  aprasčiausiai išsinuomoti transporto priemonę.

LANKYTINOS VIETOS GRUZIJOJE

 • Tbilisis. Kaip ir visos sostinės, taip ir ši stebina savo išskirtinumu ir pramogų gausa. Sostinėje rekomenduojame aplankyti tokias vietas kaip Narikala tvirtovė, Ančiskati bažnyčia, Sioni atedra, senamiestį ir t.t.
 • Mtskheta. Tai vieta, kuri šventa Gruzijos gyventojams. Tai miestas į kurį traukia ne tik Gruzijos gyventojai, tačiau ir piligrimai iš viso pasaulio. Ši lankytina vieta yra saugoma Unesco.
 • Mestija. Regionas, kuris pasižymi fantastišku gamtos grožiu. Mieste taip pat yra etnografinis muziejus, kuriame galima artimiau susipažinti su Gruzijos istorija.
 • Vardzija. Tai viena svarbiausių istorinių vietų Gruzijoje. Tai miestas-labirintas. Vietovė taip pat pasižymi tuo, kad joje yra labai daug vertingų freskų, kurias gali pamatyti kiekvienas turistas.
 • Kutaisis. Jis laikomas vienu iš seniausių miestų pasaulyje. Mieste galima atrasti labai daug įvairių pramogų, kurios patinka tiek aktyvų, tiek ramų laisvalaikį leidžiantiems asmenims.
 • Batumis. Tai yra vienas žinomiausių ir lietuvių labai mėgstamas kurortas, kuris lankomas ne tik vasaros, tačiau ir žiemos metu. Dėl subtropinio klimato čia labai gausiai auginami citrusiniai  vaisiai. Taip pat mieste galite užsukti į delfinariumą.
 • Goris. Gal ir kiek keistas palyginimas, tačiau šis miestas garsėja tuo, kad jame gimė garsusis diktatorius Josifas Stalinas. Ne veltui šios asmenybės žinomumas buvo išnaudotas, tad galima aplankyti muziejų ir net namą, kur augo Stalinas.
 • Kazbekas. Tai vietovė, kurios stūkso trečia pagal dydį viršūnė Kaukazo kalnuose.

AKTYVIOS PRAMOGOS GRUZIJOJE

 • Žygiai į kalnus – viena labiausiai mėgstamų pramogų Gruzijoje. Tiesa, kelionė ne tokia paprasta kaip galima tikėtis, tad reikėtų fizinio pasirengimo. Kalnuose siūloma apsilankyti nedidelėse kavinukėse, kur galima išgerti karšto vyno.
 • Slidinėjimas yra dar viena pramoga, kuria labiausiai garsėja Gruzija. Šalyje yra labai puikiai išpuoselėtos slidinėjimo pramogos, tad galite būti tikras dėl paslaugų kokybės. Šalyje yra kelios slidinėjimo vietos, taigi pagal tai, kurioje vietoje esate įsikūręs – keliaukite ten, kur Jums labiausiai tinka.
 • Upės taip pat gali suteikti labai daug smagių akimirkų, tad pasiplaukiojimas jomis populiarus tarp turistų.
 • Išvyka su žirgais puikiai tinka tiek vaikams, tiek suaugusiems asmenims. Tai viena populiariausių pramogų šalyje. Gruzijos klimatas suteikia galimybę šia pramoga mėgautis ištisus metus. Puikiausia, kad ir gruziniška gamta stebi savo išskirtinumu 365 dienas per metus.

Dėl labai plataus ir skirtingo pramogų spektro Gruzijoje kiekvienas atras jam labiausiai tinkamą pramogą. Pradedant aktyviomis pramogomis ir baigiant ramiomis.

NAUDINGA INFORMACIJA

 • Lietuvos Respublikos piliečiai gali keliauti ne tik su pasu, tačiau ir asmens tapatybės kortele.
 • Gruzijoje susikalbėsite gruzinų, rusų ir anglų kalbomis.
 • Gruzinai yra Krikščionys, tad problemų su religija neturėsite.
 • Valiuta. 1 laris apie 0,40 EUR. Kainos mažesnės nei Lietuvoje, tad neteks labai taupyti.
 • Dažniausiai iš šios šalies parsivežamas suvenyras yra vynas.

Gruzija – fantastiška šalis, kuris pasižymi svetingumu. Drąsiai visiems sakykite, kad esate iš Lietuvos ir su Jumis bus pasirūpinta kaip su maloniausiais svečiais.

Pridėti komentarą

Pridėti komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

[instagram-feed]