Įspūdžiai ir Patarimai

Šiurpios vietos Europoje: katakombos, kurios itin lankomos turistų

Europa – krikščioniškas kraštas, tad nieko keisto, kad galima atrasti labai daug vietų, kuriose palaidoti katalikų bei stačiatikių šventikų palaikai, paprasti žmonės, varguoliai, kurie neturėjo pinigų laidotuvėms kapinėse.

Europoje yra kelios vietos, kurias privalo aplankyti kiekvienas siaubo mėgėjas.

Kaulų katedra

Otrantas, Italija

Tai itin šiurpi vieta, kurioje turėtų apsilankyti baisių istorijų mėgėjai. Otrante, kai Muhamedas II užgrobė miestą, buvo nužudyti 800 kankinių. Visiems jiems buvo nukirstos galvos ir pakabintos ant katedros sienų. Palaikai išlikę iki šiol ir atrodo tikrai baugiai. Žinoma, šiuo metu ši baugi vieta sutvarkyta ir palaikai apvalyti, tačiau vaizdas vis tiek gąsdinantis ir ne visada “skanus”.

 

Kaulų bažnyčia

Czermina, Lenkija

Nuostabi bažnyčia buvo pastatyta XVIII amžiuje ir savu metu ji tapo daugiau nei 3 000 asmenų poilsio vieta. Skaičius atrodo didelis, tačiau protų suvokiamas? Neįtikėtina tai, kad po mielos barokinio stiliaus bažnyčios grindimis yra dar vienas kapas, kuriame suskaičiuota daugiau nei 21 000 žmonių palaikų. Iš kur tiek mirusių žmonių? Maras, mirtinas šaltis ir karas… Šis monumentas yra labai unikalus ir toks vienintelis Lenkijoje. Kad ir kur pasuksite galvą – matysite kaulus, akiduobes, kurios žvelgia į Jus.

 

Paryžiaus katakombos

Paryžius, Prancūzija

Paryžiaus katakombos – tai milžiniškas labirintas, kuris įtraukia tiek savo mistika, tiek šiurpiomis
istorijomis. Įsivaizduokite kapavietės dydį – katakombose palaidota daugiau nei 6 milijonai paryžiečių. Iš kur jų tiek daug? Paprasčiausiai palaikai buvo masiškai perkeliami iš įprastų kapaviečių į šią vietą po XVIII amžiaus sukilimo. Puiku tai, kad visa palaikų perkėlimo procedūrą buvo atliekama labai garbingai, su ritualais ir maldomis.

Požemiai labirintai yra įsidriekia po visą Paryžių, tad tai puikus būdas ne tik pamatyti katakombą, tačiau ir susipažinti su sostinės istorija.

 

Brno kripta

Brno, Čekija

Tai kripta, kurioje ilsisi daugiau nei 50 000 žmonių. Atverta lankytojams bei turistams ji buvo gana neseniai, vos 2012 metais. Nuo tos dienos tai tapo itin dažnai lankoma vieta. Didžioji dalis mirusiųjų yra vienuoliai, kurie gyveno greta esančiame vienuolyne. Nors stengiamasi, kad palaikai būtų sudėti garbiai, tačiau po bažnyčia galima atrasti labai daug šiurpių eksponatų. Įdomu tai kad kai kurie žmonės buvo palaidoti gyvi, tad turėjo iškęsti baisias kančias, kol galiausiai jų kūnai buvo mumifikuoti.

 

Kapucinų katakombos

Palermo, Italija

Jeigu norite pamatyti puikiai išsilaikiusi mumifikuotą kūną – tokiu atveju siūlome apsilankyti Kapucino vienuolyne. Kriptoje yra daugiau nei 8 000 asmenų palaikai. Kas yra gana neįprasta, kad palaikai yra skirtingos kilmės žmonių, tad visi laidoti kartu nepriklausomai nuo religijos. Atliktas tyrimas parodė, kad paskutinis čia palaidotas asmuo yra dviejų metų amžiaus mergaitė, kuri šiuo metu vadinama Miegančiąja Gražuole.

Mumifikuoti kūnai yra laikomi vienuolyno rūsiuose, tad tai suteikia papildomą “prieskonį” siaubo
mėgėjams. Tamsa, šaltis ir anapilin išėjusių žmonių kūnai.

 

Kaulų namai Halštate

Halštatas, Austrija

Nuostabiame gamtos apsuptyje, kur stūkso ežerai bei miškai yra nuostabus miestelis, o jame
kambarys pilnas kaukolių. XII amžiuje čia buvo pastatyta bažnyčia skirta monarchų ritualams atlikti. Greta bažnyčios buvo sukurtos kapinaitės garbingųjų laidojimui. Taip pat šalia pastatytas kambariukas, kuriame šiuo metu yra daugiau nei 1 200 kaukolių, kurios priklauso garbingiems Austrijos didikams. Taip vienas po kito laidomųjų žmonių kaukolės buvo nešamos į kambariuką, kuris šiuo metu yra tapęs turistų lankomu objektu.

 

Evoros kaulų bažnyčia

Evora, Portugalija

Bažnyčios sienos yra nukabintos kaulais ir kaukolėmis, o bendras vaizdas išsiskiria tuo, kad kaulai perdėlioti kuriant bendrą paveikslą, harmoningą vaizdą. Taigi, iš žmogaus palaikų kurtas tarsi paveikslas.

 

Pridėti komentarą

Pridėti komentarą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.