Įspūdžiai ir Patarimai

Įspūdingiausios Europos pilys

Europa – pilių žemynas. Surasti ir įvertinti dešimt pačių gražiausių pilių Europoje – sunku. Juolab, labai norisi įtraukti ir lietuviškas pilis bei dvarus, kurie mums ne tik patinka dėl architektūros, tačiau tam tikra prasme jiems jaučiame ir sentimentus.

Įspūdingiausių pilių Europoje sąrašas gali būti labai įvairiapusis. Viskas priklauso nuo to – kokius kriterijus naudosite. Šiuo atveju mes remiamės į dydį, išskirtinumą, unikalumą bei turistų lankomumą.

Edingurgo pilis

Tai beveik 400 kvadratinių metrų pilis, kurią kiekvienais metais aplanko milijonai turistų iš viso pasaulio. Pilis pastatyta nuostabiame kraštovaizdyje, tad gamta taip pat labai traukia lankytojus. Pastatai ant kalno stūkso jau nuo XVI amžiaus. Pilį puošia koplyčios, kurios ir buvo viso pastato pirmieji “pamatai”. Manoma, kad jos pastatytos jau XII amžiuje.

Salzburgo pilis

Austrijoje, taip pat ant kalno kaip tuo metu įprasta statyti, stūkso išskirtinio grožio Salzburgo pilis. Ji vietinius bei turistus džiugina jau nuo senovės romėnų laikų. Pradėta statyti X amžiuje ji iki šiol gana neblogai išsilaikiusi, reguliariai atliekami atnaujinimo darbai. Šiuo metu pilyje yra koncertų salė bei muziejus, kurį galima apeiti per nepilną pusvalandį. Visgi, labiausiai akį traukia ne eksponatai, tačiau pati pilies architektūra.

Lidso pilis

Anglijoje galima pamatyti nuostabią Lidso pilį. Kartais ši pilis yra vadinama pačia romantiškiausia pilimi Europoje. Kodėl? Kadangi ją supa nuostabūs sodai, ežeras ir mini salelės į kurias galima patekti tiltu. Šiuo metu pilis yra paversta viešbučiu, tačiau nenorintys išlaidauti, bet trokštantys pamatyti pilį – gali pasivaikščioti soduose visiškai nemokamai.

Daugelis salių išlaukusios natūralią savo išvaizdą, tad svečiai jaučiasi tarsi kelionėje laiku.

Noišvanšteino pilis

Vokietijoje, tiksliau Bavarijoje, stovinti Noišvanšteino pilis yra pasakiško grožio ir daugeliui pirmą kartą ją pamačius atrodo, kad atsidūrė fantastiniame filme. Dažnai pati pilis taip ir pavadinama – pasakų pilimi. Kadangi ji yra gana aukštai – esant rūkui iš šalies atrodo, kad ji debesyse. Tiesa, pilis pastatyta vos XIX amžiuje, tad palyginus su anksčiau aptartomis “senutėmis” – ji gana jauna.

Šiuo metu pilyje yra įsikūręs muziejus ir kiekvienas norintis gali jame lankytis. Eksponatai išlaikę XIX amžiaus išvaizdą, dvelksmą bei atmosferą.

Brano pilis

Kalbant apie gražiausias, na arba bent jau pačias įspūdingiausias Europos pilis – būtina paminėti grafo Drakulos pilį Rumunijoje. Daugelis į ją vyksta ne architektūra pasigrožėti, tačiau pasiklausyti baisių istorijų apie grafą, kuris žiauriai žudė vietinius gyventojus. Jeigu esate siaubukų mėgėjas – aplankyti pilį būtina.

Predjamos pilis

Slovėnija taip pat gali pasigirti nuostabiomis pilimis ir viena iš jų yra Predjamos pilis. Ji atrodo tarsi įaugusi į kalną, tad atrodo labai įspūdingai. Įdomu ir tai, kad pilis yra apipinta legendomis, kurios dažniausiai ir traukia turistus. Viena iš legendų pasakoja, kad XV amžiuje čia viešpatavo dvarininkas, kuris nuolat puolė kaimynus, todėl po karų slėpdavosi šioje pilyje. Kalbama, kad pilis turi labai daug slaptų tunelių, kuriais einant galima atsidurti kalnuose.

Elsinoro pilis

To paties pavadinimo mieste, Danijoje, stūkso graži pilis, kuri garsėja ne gražiomis legendomis, tačiau karais. Istoriniai šaltiniai rodo, kad karo metu tarp Danijos ir Švedijos ši pilis buvo labai reikšminga, kadangi aplink ją ir buvo pagrindiniai karo veiksmai.

Tiesa, labai įdomu ir tai, kas ši pilis labai dažnai pavadinama ir Hamleto pilimi. Sakoma, kad būtent šios pilies įkvėptas Šekspyras ir sukūrė Hamletą.

Oberhofeno pilis

Šveicarija – nuostabi šalis, kuris gali pasigirti ir nuostabiomis pilimis. Viena iš jų – Oberhofeno pilis, kuri atrodo tarsi paveiksliukas iš atviruko. Nuostabi gamta, laimingi žmonės ir fantastiškas architektūrinis šedevras.

Konigsberg pilis

Išvertus iš vokiečių kalbos šios pilies pavadinimas reiškia karalių pilį. Ji stovi Elazo laukuose 2000 metrų aukštyje, taigi atrodo tikrai labai įspūdingai. Tiesa, ši pilis kartais pavadinama tvirtove, kadangi savu metu jos pagrindinė paskirtis buvo saugotis nuo nelauktų svečių.

Prahos pilis

Čekija gali pasigirti Prahos pilimi, kuri stovi ant labai aukšto kalno. Ši pilis buvo pastatyta IX amžiuje, taigi jau daug metų džiugina savo grožiu. Įdomu tai, kad ši pilis vienija labai daug skirtingų stilių, tad tai gana unikalus reiškinys to meto Europoje. Dažnai sakoma, kad Prahos pilis yra pati gražiausias iš visų rytų Europos pilių.

Pridėti komentarą

Pridėti komentarą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.