Įspūdžiai ir Patarimai

Gdanskas – vieta, kur Palangai turėtų būti gėda!

Lietuviškas pajūris daugeliui atrodo prasta kryptis. Nesutvarkyti paplūdimiai, didelės kainos ir dažnai vietinių pikti veidai paskatina ieškoti netolimų, tačiau skoningų vietų, kur galima pailsėti vasaros metu. Jurmala, Odesa – puikiai žinomos kryptis žavinčios lietuvius. Prie jų pridėtume dar vieną – žavingąjį Gdanską, kuris, prognozuojama, bus 2018 metų lietuvių vasaros kryptis numeris 1.

Gdansko istorijos takais

Daugeliui Gdanskas primena Klaipėdos senamiestį. Nuostabiausia, kad Klaipėdoje taip unikaliai atrodo tik senamiestis, maža teritorija, kai tuo tarpu tvirtinama, kad visas Gdanskas yra kaip senamiestis. Juokingas faktas, kad kaip Vokietija siekė Klaipėdos, taip pat ji norėjo prie savęs prisijungti ir Gdanską. Džiugu, kad vokiečiams nepavyko ir šiuo metu tiek Lietuva, tiek Lenkija turi nuostabius kurortus.

Antro pasaulinio karo pabaigoje vokiečiams išeinant iš Lenkijos daugiau nei 70 % Gdansko buvo
subombarduota. Visgi, pasibaigus karui lenkai noriai sugrįžo į šį miestą ir po truputį jį atstatė.

Nuostabiausi miesto akcentai

Po karo atstatant miestą labai daug dėmesio buvo skiriama autentiškam pastatų atkūrimui, todėl šiuo metu visas miestas atrodo labai unikaliai, išsilaikiusi senovinė dvasia. Galbūt todėl šis miestas geriausiai tinka ramiam pasibuvimui, poilsiui, kadangi naktinis gyvenimas nėra čia labai aktyvus. Paprasčiausiai čia dažniausiai atvyksta poilsio išsiilgę, nieko veikti nenorintys žmonės, kurie laiką leidžia besigrožėdami vaikščiodami aplinkėliais.

Užsukę į Gdanską apsilankykite keliose vietose, kurias galima pavadinti svarbiausiais miesto akcentais.

Šv. Mergelės katedra, kuri kartais pavadinama bazilika, yra miesto akcentas, kurio sunku nepastebėti. Katedra išsiskiria tuo, kad ji turi bokštą, kuris siekia net 82 metrus. Jį pasiekti galite įveikę beveik 400 laiptelių. Užlipus pamatysite nuostabią miesto panoramą, kuri sušildys Jūsų širdį.

Taip pat būtina aplankyti Karališkąjį kelią, kuris veda pro miesto vartų kompleksą. Eidami keliu pasieksite svarbią miesto aikštę, kurioje jus nustebins ne tik gatvės praeiviai, tačiau ir išskirtinės architektūros pastatai bei paminklai. Aikštėje taip pat pro akis nepraslys miesto Rotušė. Joje šiuo metu įkurtas istorijos muziejus, kuriame galite susipažinti su šalies istoriją reprezentuojančiais eksponatais.

Pačiame centre taip pat matyti ir Neptūno fontanas, kuris yra svarbiausias miesto akcentas. Jis įjungtas tik šiltuoju metų laiku, tad rinkitės kelionėms palankesnį orą.

Dar viena lankytina vieta, o tiksliau visas rajonas – Olivas. Tai mielas, malonus rajonas, kuris turi įspūdingą parką. Tai puiki vieta poilsiui bei skanumynų ragavimui. Pačiame parke taip pat rasite alpinariumą,kaskadas, oranžeriją ir kitus lankytinus objektus.

Olivos katedra, esanti tame pačiame parke, yra tikras Lenkijos pasididžiavimas, kadangi tai aukščiausi maldos namai šalyje. Aukštis siekia net 109 metrus. Katedroje yra nuostabūs vargonai, kurie džiugina turistų bei vietinių ausis.

Gdansko paplūdimiai

Netoli nuostabiojo Gdanso yra išskirtiniai paplūdimiai, kurie tinka skirtingų atostogų mėgėjams: nuo tokių, kurie linkę link aktyvių pramogų iki tokių, kuriuos dažniausiai renkasi pasyvių atostogų mėgėjai.

Sobieszewo sala

Nuo Gdansko 15 kilometrų nutolęs paplūdimys, kuris yra Sobieszewo pakrantėje. Kodėl čia verta užsukti? Kadangi paplūdimiai labai smėlėti, tad gulėjimas juose bus tikras malonumas. Paplūdimys tęsiasi 11 km ir tai yra pats ilgiausias paplūdimys Gdanske. Taip pat vietoje pamatysite kopas bei pušynus, kurie yra geriausias SPA. Verta paminėti ir išskirtinę gamtą, kuri džiugina ne tik akis, tačiau ir ausis.

Sopotas

Gdanskas Gdynia ir Sopotas – šventa trejybė, regionas, kur gyvena beveik 1 milijonas žmonių. Tai kurortinės vietos, kurios aktyviausios būna vasaros metu.

Supotas yra itin populiarus kurortas, kurį dažniausiai renkasi vietiniai lenkai, tačiau užsuka ir turistai. Šis miestas yra kiek triukšmingesnis, tad čia dažniausiai lankosi jaunimas. Jeigu Sobieszewo yra tarsi Nida, tai Sopotas labiau primena Palangą. Tiesa, kokybišką kurortą su kokybiškomis paslaugomis bei prieinamomis kainomis. Dar vienas panašumas su Palangas – 515 metrų ilgio tiltas vedantis į jūrą.

Gdynia

Tai vieta, kuri garsėja laivų statybos pramone. Žinoma, tai nereiškia, kad šis miestas neturi ką daugiau pasiūlyti. Tai puiki vieta skirta tiems, kurie mėgsta laivyba ir noriai pusdienį praleistų besiplaukiodami atvirame vandens telkinyje.

Leba ir Slowinski kopos

Tai nedidelis miestelis, kuriame gyvena žvejai. Tuo pačiu tai ir turistų pamėgta vieta, kur galima labai skaniai pasmaguriauti jūros gėrybių ir tuo pačiu pailsėti. Pliusas – kurortas apsuptas nuostabios gamtos, tad tai puiki vieta poilsiauti norintiems žmonėms.

Miestelyje esančios kopos yra didžiausios kopos Europoje. Įdomu tai, kad kiekvienais metais jos pajuda net apie 10 metrų.

Atvykti į Gdanską geriausia yra vasaros metu, kai oras šilčiausias. Taip pat verta paminėti, kad kainos kurorte yra gana mažos. Na, bent jau kur kas mažesnės nei kad Lietuvos kurortuose, tad norintys sutaupyti turėtų rinktis šią kryptį. Kadangi lėktuvo bilietai taip pat pigūs – savaitė Gdansko regione Jums gali kainuoti per pus pigiau nei kad Lietuvos pajūryje keliaujant iš bet kurio Lietuvos kampelio.

Pridėti komentarą

Pridėti komentarą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.