Įspūdžiai ir Patarimai

Eilatas: vieta, kur amžinai šviečia saulė

Izraelis daugeliui lietuvių vis dar mažai pažįstamas kraštas. Keista, kadangi tai nuostabia gamta, aktyviomis pramogomis bei saule pasižyminti valstybė, kuri nepalieka abejingų. Ypač išskirtume Eilato regioną, kuris įsikūręs tarp Jordanijos krantų ir Egipto. Nuostabu, kai būdami šiame kurorte pažvelgę į vieną pusę galite matyti Izraelio vėliavą, o į kitą – Egipto.

 

Viešbučiai

Kaip ir daugelyje kitų kurortų – taip ir čia rasite labai platų įvairių nakvynės namų bei viešbučių pasirinkimą kiekvienam pagal poreikius bei galimybes. Nuo 3 žvaigždučių viešbučių, kurie yra kiek paprastesni iki itin prabangių 5 žvaigždučių viešbučių su viskas įskaičiuota galimybe. Dažniausiai juos ir renkasi turistai, kurie nenori dėl nieko sukti galvos ir tikisi pagyventi karališkai.

Rezervuoti viešbučio kambarį rekomenduojama kuomet dar esate Lietuvoje. Tokiu atveju atvykus nebus jokių staigmenų, o ir kaina rezervuojant iš anksčiau bus mažesnė. Kuo arčiau miestelio centro – tuo brangiau, tačiau pavyks sutaupyti kelionėms taksi, tad kartais tai atsiperka.  3 žvaigždučių viešbutis žmogui parai gali kainuoti iki 30 eur, o 5* – 50 eur už naktį. Pigiausi pasiūlymai lapkričio mėnesį, kuomet kaina siekia vos 20 eur už naktį. Tai puiki galimybė pabėgti nuo lietuviškos darganos.

Viešbučių, nakvynės namų rezervacijai naudokite įprastas sistemas kaip Booking.com arba Airbnb.com Jeigu neturite Airbnb sąskaitos, tai užsiregistruokite per mūsų nuorodą ir gaukite €25 nuolaidą savo pirmai nakvynei: Registuoris į Airbnb)

Transportas

Dažniausiai skrendama į Ovda oro uostą, kuris yra nutolęs apie 70 km nuo kurorto. Pigiausias ir paprasčiausias būdas yra pasinaudoti viešuoju transportu. Kelionė trunka iki vienos valandos ir kainuoja apie 15 eur. Užsisakyti bilietą taip pat geriausia dar būnant namuose, kadangi turistų daug ir gali tekti ilgai laukti, kol gyva eilė pajudės.

Kur kas brangesnis pasirinkimas yra taksi. Tiesa, kur kas ir komfortabilesnis. Už kelionę galite sumokėti net iki 100 eurų priklausomai nuo to pas kokį vairuotoją pakliūsite.

Maistas

Eilate labiausiai rekomenduojama paragauti tradicinių Izraelio patiekalų. Deja, jie tinka ne visų skrandžiui, tad būtinai pasidomėkite sudėtimi, kad vėliau netektų gerti vaistų.

Nepamirškite, kad Izraelis yra žydiškas kraštas, tad čia nesiūloma valgyti kiaulienos, taip pat dažnai atsisakoma labai riebių patiekalų.

Restoranuose, žinoma, gausite aukštos klasės patiekalus. Dažniausiai jie gaminami iškart, tad garantuotas šviežumas. Kadangi vietiniai valgo daug vaisių, daržovių bei grūdinės kilmės maisto – tai puikus pasirinkimas vegetarams. Išskirtume ir žuvies patiekalus, kurie gaminami gana aštriai, tad naudinga pasidomėti prieskonių sudėtimi.

Oras

Galiausiai – oras, kuris labai dažnai  nulemia ir atostogas. Izraelis ir tuo pačiu Eilatas yra  saulėtas regionas, tad atvykę net ir žiemos metu pasijusite tarsi pakliuvę į rojų. Karščiausia, žinoma, vasaros metu, kadangi termometras gali pasiekti net 40 laipsnių karštį. Pavasarį vyrauja apie 30 laipsnių, tad jau paprasčiau išbūti. Tačiau lietuviams rekomenduojama atkeliauti rudens metu, kai termometras rodo 20 + karščio. Tuomet visos pramogos bus malonios ir neteks prakaituoti stovint vietoje. Net ir žiemos mėnesiais čia nėra šalta, o lietuviai dažniausiai vilki vasariškus drabužius.

Pliusas, kad Eilate dažniausiai vyrauja saulė, kad ir kokiu metų laiku nuspręstumėte čia atvykti. O kartu su saule garantuojama ir puiki nuotaika.

Lankytinos vietos

Eilate nesitikėkite pamatyti labai daug architektūrinių statinių, kurie atims žadą ar muziejų. Dažniausiai čia vykstama dėl vandens pramogų, dėl karštos saulės ir poilsio, tad būtent tai ir gausite.

Povandeninė observatorija

Nuostabus statinys, kuris leis artimiau susipažinti su gamtos pasauliu. Netoli rifo įkurta observatorija skirta tiems, kurie nori susipažinti su Raudonosios jūros karalyste. Tiek flora, tiek fauna atrodo nuostabiai ir nustebsite, kokia gamta visgi yra įvairiapusė. Dažniausiai daugelis nustemba, kad jie net negalėjo prifantazuoti tokių dalykų, kuriuos pamato observatorijoje. Joje galima pamatyti beveik 1 000 “eksponatų”, tad teks paskirti laiko norint aplankyti kuo daugiau. Juolab, čia galite pamatyti net ir ryklius, kurie iki šiol labiausiai traukia turistus.

Kupranugarių ranča

Būnant tokioje šalyje kaip Izraelis būtina susidraugauti ir su kupranugariais, kurie iki šiol lietuviams atrodo maloni egzotika. Tai, ką pamatysite šioje rančioje, visiškai neprimins liūdnų mūsų zoo sodų. Siūloma ne tik pajodinėti ant dvikuprių gyvūnų, tačiau ir pabendrauti su jais, pamaitinti.

Pačiame parke siūlomos ir aktyvios pramogos su lynų karstantis medžiais, tad tai puiki vieta nuotykių mėgėjams.

Botanikos sodas

Nuostabusis Eilatas toliau tęsia pažinimą su gamta ir siūlo apsilankyti jo botanikos sode, kuriame galite pamatyti ne tik vietinių Izraelio, tačiau ir kitų šalių augalų. Akis džiugins ne tik augalai, tačiau ir mini kriokliai bei įvairiausios akmeninės skulptūros bei struktūros.

Nacionalinis parkas

Tai nuostabus ir natūraliai išlikęs gamtos parkelis, kuriame galite pamatyti rifo gyvenimą. Natūralioje aplinkoje gyvenantys delfinai ne tik maloniai bendrauja su žmonėmis, tačiau ir suteikia galimybę paplaukioti kartu su jais. Nuostabiausia, kad gyvūnai gyvena visiškoje laisvėje, taigi jokios prievartos.

Galima drąsiai sakyti, kad tai unikali vieta, kuri neturi analogų pasaulyje. Mėgaukitės saule, šiluma bei nuostabiais vaizdais.

Kanjonai

Jeigu nėra labai karšta, tokiu atveju tikrai rekomenduojama pasivaikščioti ir pažinti kiek geriau sausumos pasaulį. Nors vandens pasaulis dažniausiai palieka kiek didesnį įspūdį, tačiau ir gamta turi ką pasiūlyti. Nuo Eilato apie 15 km nutolę kanjonai yra puiki vieta pasivaikščiojimams. Kanjono ilgis yra beveik 300 metrų, tad puikus atstumas, kurį įveiksite pasigrožėdami aplinka. Naudinga keliauti kartu su gidu, kuris kiek plačiau papasakos apie gamtą ir supančius regionus.

Eilatas gali pasiūlyti daugiau nei galėjote pagalvoti. Svarbiausia yra pagaliau išdrįsti ir įsigyti bilietą, kuris leis pasinerti į visiškai kitokios gamtos pasaulį. Tiesiogiai į Eilatą žiemos sezonu skraido „Ryanair“ avialinijos iš Kauno. Skrydžių bilietų kainos prasideda nuo €9.99 už skrydį į vieną pusę.

Pridėti komentarą

Pridėti komentarą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.